ترک گل با کندر

روش های زیادی برای ترک گل وجود دارد که به آنها خواهیم پرداخت. با این وجود ترک گل با کندر از روش های طب سنتی است که می تواند تاثیر بسزایی در کاهش وابستگی افراد به این ماده مخدر داشته باشد. ترک اعتیاد با طب سوزنی به همراه مصرف گل می تواند ترکیبی موثر برای ترک گل ، سیگار و دیگر مواد مخدر باشند که سرعت درمان را افزایش می دهند. کاهش وابستگی به گل حتما باید به صورت اصولی در کلینیک های ترک اعتیاد انجام شود.

ترک گل با کندر

یکی دیگر از راه های  ترک گل در منزل ،ترک گل با کندر است که معمولا افراد بسیار کمی به علت نداشتن اطلاعات کافی یا مزه تلخ آن از این ماده برای ترک گل استفاده می کنند. برای ترک گل با این روش ابتدا از کندر خوراکی یک قطعه کوچک به اندازه یک نخود جدا کنید. بعد از آن برای نرم شدن کندر کمی حرارت دهید و کندر حرارت داده شده را با توتون سیگار مخلوط کنید. هنگامی که احساس خماری کردید می توانید با مصرف این مخلوط به کاهش اضطراب ناشی از اعتیاد غلبه کنید. توجه داشته باشید که دود ناشی از کندر را در سینه خود به هنگام استعمال حفظ کنید.

مزایای کندر برای ترک گل

در واقع علل مختلفی وجود دارد که پزشکان طب سنتی این ماده را برای ترک گل تجویز می کنند. علت تجویز این گیاه برای افراد معتاد به گل، فروکش کردن اضطراب ناشی از مصرف ماده مخدر می باشد. از دیگر علل و مزایای کندر در ترک اعتیاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. بهبود کولیت روده: مصرف انواع مواد مخدر همچون ماری جوانا موجب بروز مشکلات گوارشی می شوند. یکی از مزیت های مصرف کندر بهبود علائم کولیت روده زخمی است.
  2. کاهش حملات آسم: مشکلات تنفسی ناشی از دود ماده مخدر گل با استفاده از کندر بهبود می یابد. مطالعات اولیه نشان می ‌دهند مصرف عصاره‌ ی کندر به بهبود تنفس، کاهش حملات آسم و برخی علائم آسم در افراد کمک می کند.
  3. کاهش دردهای مفاصل: ماده مخدری همچون ماری جوانا موجب وابستگی جسمانی شود که هنگام مصرف یا حتی بعد از ترک آن بدن واکنش های شدیدی نشان می دهد. درد مفاصل یکی از این واکنش ها می باشد که مصرف کندر به مدت 3 هفته منجر به بهبودی درد های مفاصل بعد از 8 هفته می شود.

ترک گل با کندر

ممنوعیت مصرف کندر

با وجود اینکه کندر یک ماده موثر در ترک اعتیاد است اما مصرف آن برای برخی از افراد در دوره های مختلف موجب بروز عوارض خطرناک می شود. این افراد عبارت هستند از:

زنان باردار و شیرده: علاوه بر اینکه مصرف مواد مخدر در بارداری تاثیر منفی بر جنین می گذارد؛ مصرف کندر برای ترک گل در این دوران با تحریک کردن جریان خون در لگن و رحم می تواند منجر به سقط جنین شود. استفاده از مقداری کندر که به ‌طور معمول در غذاها وجود دارند، معمولا خطری ندارد اما این افراد نباید از کندر در مقادیر بالاتر و به‌منظورِ خواص درمانی آن استفاده کنند.

افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی: با توجه به اینکه کندر دستگاه ایمنی را فعال‌ تر می کند؛ مصرف آن می تواند علائم بیماری هایی مانند ام اس، لوپوس، روماتیسم مفصلی را تشدید کند و منجر به بروز عوارض شدید می شود.

راه های ترک اعتیاد به گل

با توجه به اینکه مصرف ماری جوانا منجر به وابستگی جسمانی و روانی می شود؛ ترک این ماده مخدر حتما باید در کلینیک های معتبر همراه با پزشکان، روانشناسان و روانکاوان برای روانکاوی اعتیاد انجام شود. مصرف کندر یکی از راه های کاهش علائم ماده مخدر گل است اما ترک این ماده روش های دیگری دارد که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

دارو درمانی: با توجه به نفوذ ماده مخدر در بدن افراد، داروهای گیاهی تنها می توانند نقش کمک کننده داشته باشند. ترک گل با دارو درمانی به دو بخش مصرف دارو های گیاهی و شیمیایی تقسیم می شود. با توجه به اینکه بدن انسان ها واکنش های متفاوتی به داروهای مختلف نشان می دهد؛ مصرف همزمان یا بدون تجویز پزشک می تواند منجر به تشنج، مشکلات گوارشی، اسهال و یبوست، سرگیجه و تهوع و بروز بیماری های قلبی شود. در صورت مصرف برخی دارو ها برای ترک گل، وابستگی و اعتیاد شدت می یابد.

ماساژ درمانی: یکی دیگر از روش هایی که کاملا مورد تائید طب سنتی برای سم زدایی قرار گرفته است، استفاده از بادکش و ماساژ درمانی است. استفاده از روغن هایی همچون روغن سیاه دانه، روغن بادام  و روغن زنجبیل برای ماساژ منجر به افزایش خون رسانی می شود.

مراجعه به روانشناس: ترک گل به صورت اصولی نیازمند کاهش وابستگی روانی با کمک روانشناس است. همانطور که گفته شد؛ علت بازگشت به اعتیاد ، عود کردن علائم ترک و ترک غیر اصولی است. روانشناسان با روش های مختلف می توانند تمایل افراد به مواد مخدر را کاهش دهند و آنها را برای همیشه از اعتیاد نجان دهند.

کلام آخر

امروزه مصرف گل بین جوانان رواج پیدا کرده است و افراد با وجود اینکه از عوارض مصرف آن با خبر هستند اما به مصرف آن خاتمه نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه علت مصرف مخدر گل در جوانان چیست؟ کلیک کنید. تداوم در مصرف به علت تاثیر گذاری گل بر مغز و ایجاد وابستگی روانی و جسمانی است. ترک گل با کندر یکی از روش های ترک است که در کنار روش های دیگر منجر به افزایش سرعت روند ترک می شود. ترک اعتیاد در کلینیک های معتبر با پزشکان، روانشناسان و مشاوران به افراد کمک می کنند تا به صورت اصولی اعتیاد را ترک کنند.

  1. علت تداوم مصرف گل چیست؟
  2. مصرف کندر برای چه افرادی ممنوع است؟
  3. یکی از مهم ترین مزایای مصرف کندر برای ترک گل چیست؟
  4. روش مصرف کندر برای ترک گل چگونه است؟
  5. علت مصرف نکردن کندر برای ترک گل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مشاور