ترک گل در منزل+روش های قطعی و بدون عوارض ترک ماری جوانا

ترک گل

ترک گل و مصرف آن دغدغه امروز بسیاری از مردم است، گل ماده ای مخدر و توهم زا می باشد که درصد خماری و اعتیاد به آن وابسته به مقدار و دوز مصرف بیمار می باشد، ازین رو میتوان این مخدر را در لیست مواد مخدر اعتیاد آور خطرناک به حساب آورد. اعتیاد به گل عوارض بسیاری برای بیمار دارد و این درحالی است که بسیاری از جوانان به دلیل در دسترس بودن این ماده مخدر آن را مصرف میکنند.  و از عوارض آن اطلاعی ندارند. و این مهم به دست پدران و مادران است که با توجیه فرزند خود و آگاه سازی از این مورد جلوگیری کرده تا در آینده برای فرزندشان اختلالی ایجاد نکند. ترک کردن مواد مخدر از جمله گل میتواند مسیر بسیار آسانی باشد به شرط عزم جدی خود بیمار و زیرنظر دکتر تغذیه بودن.

 تصمیم به ترک اعتیاد میتواند مهم ترین و دشوارترین تصمیم زندگی فرد باشد.لازمه موفقیت در این مسیر، صبوری و وجود اراده ای فولادین برای مقاومت در برابر وسوسه های درونی و محیطی است.همواره افراد جامعه معتقدند که ترک مواد مخدر به خصوص گل یا ماریجوانا دشوار است .آری ترک مواد مخدر دشوار است اما قطعا شدنی ست. برای ترک گل راه های مختلفی وجود دارد اما اغلب افراد به دلیل ترس از مراجعه به متخصصین ترک اعتیاد یا عدم اعتماد به داروهای ترک اعتیاد اقدام به ترک ماری جوانا در منزل میکنند.باید توجه کرد که برای ترک ماری جوانا در خانه بهتر است با یک متخصص در تماس باشید و در مراحل ترک راهنمایی بگیرید. در ادامه به روش های ترک ماری جوانا در منزل و دیگر روش های قطعی و بدون عوارض ترک گل میپردازیم همراه ما باشید.

ماده مخدر گل چیست؟

گل ( ماریجوانا) یکی از انواع مواد مخدری است که منشاء اصلی آن، گیاه شاهدانه یا کانابیس است. برای تهیه گل معمولا برگ ها و ساقه های نازک گیاه شاهدانه را پس از رشد کامل جدا کرده و تحت شرایط خاصی خشک می کنند. پودر ناشی از این قسمت ها با توتون سیگار تعویض می شود و به صورت دخانی مورد مصرف قرار می گیرد. از جمله رایج ترین عوارض کوتاه مدت گل، بروز توهمات بسیار پیچیده در جریان تاثیر گذاری آن است. عدم تشخیص واقعیت از تخیل نیز سبب ایجاد مشکلات بسیار جدی برای مصرف کنندگان می شود. از دیگر ویژگی های گل موارد زیر است:

 • گل دارای ۲۵ درصد کلی از ماده تتراهیدروکانابینول که سبب اعتیاد به آن می شود، است.
 • فلج شدن مغز در جریان استفاده از گل ایجاد می شود.
 • ایجاد احساسات متناقض و تمایل به خوابیدن پس از مصرف گل در فرد شکل می گیرد.

علائم و نشانه های ترک گل

ماریجوانا یا گل چیست

ماری جوانا مانند دیگر مخدرهای صنعتی یا سنتی بسیار دشوار است. در پی توقف مصرف این ماده بدن افراد علایم و نشانه هایی را بروز می دهد که بعضا تحمل این علایم بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. نشانه های ترک اعتیاد به گل  و قطع مصرف این مخدر عبارت است از:

 • عصبانیت
 • اضطراب
 • تحریک پذیری
 •  افسردگی
 • پرخاشگری
 • بی قراری
 • بیخوابی
 • کابوس های شبانه
 • کاهش اشتها
 • سردرد
 •  تب، تعریق یا لرز
 • درد شکمی

بعد از قطع مصرف و پاک شدن اثر دوز قبلی مواد،بدن فرمان مصرف مجدد میدهد.اگر مواد به موقع به بدن نرسد واکنش های سیستم های مختلف بدن که مستقیما تحت اثر مخدر گل بودند به شدت افزایش میابد.این واکنش ها به محل ترک کردن و روش ترک گل بستگی ندارد زیرا این واکنش ها یک فرایند طبیعی مغز برای حفظ بقای شرایط قبلی خود است نه پاسخی به روش و محل ترک.

در رها مشاور بخوانید : علائم مصرف گل

گل چگونه مصرف می‌شود؟

رایج ترین شکل مصرف گل، کشیدن و یا استفاده از آن به صورت دخانی است. ریختن پودر برگ های گیاه شاهدانه در یک کاغذ و سوزاندن آن و استعمال دودش نزد مصرف کنندگان محبوب است. نام دیگر این روش، استفاده از گل با عنوان سیگاری است. در برخی دیگر از موارد نیز گل را به صورت خوراکی و با ترکیب با مواد غذایی مصرف می کنند. تولید شیرینی از گل نیز رایج و مرسوم است. به این شیرینی ها معمولا بمب خنده می گویند. تهیه نوشیدنی از گل نیز رایج است که در این صورت به معجون زابلی معروف است.

مهم ترین عوارض مصرف گل 

از رایج ترین عوارض مصرف گل می توان از دست دادن قوه ادراک و برخورداری از تمرکز را برشمرد. معمولا کسانی که گل مصرف می کنند پس از مدتی توانمندی خود را برای حل مسائل و درک واقعیت ها از دست می دهند. گل می تواند بر روی صحبت کردن و منطق افراد نیز تاثیرات زیادی بگذارد. عوارض مصرف گل شامل عوارض بلند مدت و یا کوتاه مدتی است که در زیر می توانید آن ها را مشاهده فرمایید:

 • دیدن خواب های وحشتناک شبانه
 • از دست دادن اشتها
 • پرخاشگری و استرس زیاد
 • بی قراری و تحریک پذیری
 • تمایل به مصرف بیشتر در زمان کوتاه تر

نکات مهم پیش از اقدام به ترک ماده مخدر گل

در بسیاری از موارد عدم داشتن اطلاعات کافی پیرامون تاثیرات گل و نحوه ترک آن از سوی خانواده ها می تواند سبب عدم موفقیت در ترک این ماده مخدر شود. نشناختن عوارض روانی ماده مخدر گل سبب می شود تا اقدامات شخصی برای ترک آن از سوی والدین و یا اطرافیان فرد مصرف کننده انجام شود که در بیشتر موارد منجر به شکست خواهد شد. پس بهتر است پیش از اقدام بدون اطلاعات کافی برای ترک آن، از شرایط فعلی مصرف کننده و میزان مصرف و شدت وابستگی آن اطلاعات کافی کسب شود و زیر نظر متخصصان ماهر در این زمینه فرآیند ترک گل آغاز شود تا موفقیت کامل حاصل شود.

بهترین روش برای ترک گل

برای ترک ماده مخدر گل بهتر است در ابتدا یک روانشناس یا متخصص ترک مواد مخدر اقدام به شناسایی وضعیت فرد کند و دیدگاه کلی و جامعی پیرامون او بدست آورد. پس از این مرحله می توان به راحتی بهترین روش های ممکن را برای ترک گل برای فرد در نظر گرفت. اقدامات تخصصی و بسیار موفقی توسط روان درمانان برای ترک ذهنی گل نیز وجود دارد. وابستگی به گل بیشتر روحی و روانی است و به همین دلیل برخورداری از حمایت ها و تکنیک های روانشناسی نقش مهمی در این زمینه دارد. بیمارانی که بدون انجام اقدامات روانشناسی و تغییر ذهنیت اقدام به ترک جسمی گل می کنند، پس از مدتی دوباره در صدد مصرف آن بر می آیند. شرکت در جلسات روان درمانی تجت نظر متخصص روان درمان بهترین روش برای ترک گل است.

برای ترک گل معمولا مراحل زیر مد نظر متخصصان قرار می گیرد:

 • ترک اعتیاد به گل با کاهش میزان مصرف
 • درمان ترک اعتیاد به گل با شروع فرآیند های روان درمانی
 • برنامه ریزی منسجم برای عدم بازگشت به مصرف
 • شروع اقدامات پیشگیرانه و سرکوبگرانه مراجعه مجدد

عوارض گل

روش های کمکی ترک گل در منزل

 ترک مخدر گل علی الخصوص برای افرادی که به طور منظم گل را مصرف می کنند و به این ماده مخدر بیش از حد وابسته هستند چندان کار آسانی نیست.باید پرسید که ترک ماری جوانا یا گل چگونه است؟ آیا میتوان در منزل مصرف ماری جوانا را قطع کرد؟ ترک ماری جوانا منجر به تغییر در خلق و خوی فرد و بروز دیگر عوارض قطع مصرف مخدر می گردد .میتوانید برای ترک مصرف از یک مشاور و متخصص کمک بگیرید  و در منزل خود مصرف این ماده را قطع کنید.به طور کلی  برای ترک گل چه در خانه و چه تحت نظارت مراکز درمان راهکارهایی وجود دارد که مسیر قطع مصرف را برای شما بسیار هموار و ممکن میسازد. این روش ها عبارتند از:

 • سم زدایی

اولین قدم در ترک گل سم زدایی مخدر از دستگاه گردش خون است.روش های طبیعی برای سم زدایی گل وجود دارد که با استفاده از آن ها میتوان به سادگی قدم در این مسیر مهم گذاشت.

 • جایگزینی برای حالات خوشایند ماری جوانا پیدا کنید

 THC ماری جوانا حالات سرخوشی در فرد ایجاد می‌کند برای سهولت بیشتردر ترک گل لازم است که فعالیت‌های شادی آور بیشتری را در برنامه روزمره خود بگنجانید.ورزش کنید،با دوستان خود بیشتر وقت بگذرانید و تجربیات هیجان انگیز  کسب کنید تا هورمون های شادی بیشتری در بدن ترشح شود.

 • برنامه مناسبی داشته باشید

داشتن یک هدف مشخص در ذهن (پرهیز از مصرف گل) می تواند به شخصی که در تلاش برای ترک مواد مخدر است کمک کند تا در مسیر خود باقی بماند. توسط خودتان یا با سیستم پشتیبانی خود برنامه ریزی کنید که چگونه ماری جوانا را ترک کنید و هوشیار بمانید. هنگامی که شما با برنامه ریزی پیش می روید، فکر مصرف دوباره به سرتان نخواهد آمد.

 • لوازم مصرف را از خود دور کنید

لوازمی که با آن ها گل را مصرف می کردید را دور بریزید. با این کار از وسوسه شدن مجدد خود جلوگیری میکنید. هنگام ترک ماری جوانا یا ماری جوانا در خانه، باید لوازم مرتبط با استعمال دخانیات، مانند: باند، لوله، کاسه و بخار را از دسترس خود خارج کنید.

ترک گل

 • عوامل تحریک کننده را بشناسید

عوامل محرک را شناسایی کنید،عوامل شخصی شما برای تمایل به استفاده از ماری جوانا ممکن است با افراد دیگر متفاوت باشد اگر می خواهید مصرف گل را با استفاده از دارو های مختلف کنار بگذارید، ابتدا بدانید که عوامل تحریک کننده شما چیست؟ سپس راه های مقابله با آن را یافته و عملی کنید.

 • ارتباط با افرادی که هم مسیر شما هستند

هنگامی که مراحل اولیه ترک را پشت سر گذاشتید، بهتر است با افرادی که مانند خودتان هستند در ارتباط باشید. این کار باعث می شود در این مسیر مصمم تر شوید و تا اخر این مسیر را با موفقیت طی کرده و به زندگی عادی خود باز گردید. بسیار مهم است که با افرادی که قصد مصرف مجدد را ندارند و دارای پشتکار قوی هستند در ارتباط باشید. ایجاد یک ارتباط و پشتیبانی قوی به شما کمک می کند تا مصرف گل را کاهش داده و ترک کنید.

روش های زیادی برای ترک ماری جوانا وجود دارد که به آنها خواهیم پرداخت. با این وجود ترک ماری جوانا با کندر از روش های طب سنتی است که می تواند تاثیر بسزایی در کاهش وابستگی افراد به این ماده مخدر داشته باشد. ترک اعتیاد با طب سوزنی به همراه مصرف گل می تواند ترکیبی موثر برای ترک ماری جوانا، سیگار و دیگر مواد مخدر باشند که سرعت درمان را افزایش می دهند. کاهش وابستگی به گل حتما باید به صورت اصولی در کلینیک های ترک اعتیاد انجام شود.

ترک ماری جوانا با کندر

یکی دیگر از راه های  ترک گل در منزل ،ترک ماری جوانا با کندر است که معمولا افراد بسیار کمی به علت نداشتن اطلاعات کافی یا مزه تلخ آن از این ماده برای ترک ماری جوانا استفاده می کنند. برای ترک گل با این روش ابتدا از کندر خوراکی یک قطعه کوچک به اندازه یک نخود جدا کنید. بعد از آن برای نرم شدن کندر کمی حرارت دهید و کندر حرارت داده شده را با توتون سیگار مخلوط کنید. هنگامی که احساس خماری کردید می توانید با مصرف این مخلوط به کاهش اضطراب ناشی از اعتیاد غلبه کنید. توجه داشته باشید که دود ناشی از کندر را در سینه خود به هنگام استعمال حفظ کنید.

مزایای کندر برای ترک ماری جوانا 

در واقع علل مختلفی وجود دارد که پزشکان طب سنتی این ماده را برای ترک ماری جوانا تجویز می کنند. علت تجویز این گیاه برای افراد معتاد به گل، فروکش کردن اضطراب ناشی از مصرف ماده مخدر می باشد. از دیگر علل و مزایای ترک ماریجوانا با کندر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بهبود کولیت روده: مصرف انواع مواد مخدر همچون ماری جوانا موجب بروز مشکلات گوارشی می شوند. یکی از مزیت های مصرف کندر بهبود علائم کولیت روده زخمی است.
 2. کاهش حملات آسم: مشکلات تنفسی ناشی از دود ماده مخدر گل با استفاده از کندر بهبود می یابد. مطالعات اولیه نشان می ‌دهند مصرف عصاره‌ ی کندر به بهبود تنفس، کاهش حملات آسم و برخی علائم آسم در افراد کمک می کند.
 3. کاهش دردهای مفاصل: ماده مخدری همچون ماری جوانا موجب وابستگی جسمانی شود که هنگام مصرف یا حتی بعد از ترک آن بدن واکنش های شدیدی نشان می دهد. درد مفاصل یکی از این واکنش ها می باشد که مصرف کندر به مدت 3 هفته منجر به بهبودی درد های مفاصل بعد از 8 هفته می شود.

ترک گل

ممنوعیت مصرف کندر

با وجود اینکه کندر یک ماده موثر در ترک اعتیاد است اما مصرف آن برای برخی از افراد در دوره های مختلف موجب بروز عوارض خطرناک می شود. این افراد عبارت هستند از:

زنان باردار و شیرده: علاوه بر اینکه مصرف مواد مخدر در بارداری تاثیر منفی بر جنین می گذارد؛ مصرف کندر برای ترک ماری جوانا در این دوران با تحریک کردن جریان خون در لگن و رحم می تواند منجر به سقط جنین شود. استفاده از مقداری کندر که به ‌طور معمول در غذاها وجود دارند، معمولا خطری ندارد اما این افراد نباید از کندر در مقادیر بالاتر و به‌منظورِ خواص درمانی آن استفاده کنند.

افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی: با توجه به اینکه کندر دستگاه ایمنی را فعال‌ تر می کند؛ مصرف آن می تواند علائم بیماری هایی مانند ام اس، لوپوس، روماتیسم مفصلی را تشدید کند و منجر به بروز عوارض شدید می شود.

راه‌های ترک اعتیاد به ماریجوانا

با توجه به اینکه مصرف ماری جوانا منجر به وابستگی جسمانی و روانی می شود؛ ترک این ماده مخدر حتما باید در کلینیک های معتبر همراه با پزشکان، روانشناسان و روانکاوان برای روانکاوی اعتیاد انجام شود. مصرف کندر یکی از راه های کاهش علائم ماده مخدر گل است اما ترک این ماده روش های دیگری دارد که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

دارو درمانی: با توجه به نفوذ ماده مخدر در بدن افراد، داروهای گیاهی تنها می توانند نقش کمک کننده داشته باشند. ترک ماری جوانا با دارو درمانی به دو بخش مصرف دارو های گیاهی و شیمیایی تقسیم می شود. با توجه به اینکه بدن انسان ها واکنش های متفاوتی به داروهای مختلف نشان می دهد؛ مصرف همزمان یا بدون تجویز پزشک می تواند منجر به تشنج، مشکلات گوارشی، اسهال و یبوست، سرگیجه و تهوع و بروز بیماری های قلبی شود. در صورت مصرف برخی دارو ها برای ترک ماری جوانا ، وابستگی و اعتیاد شدت می یابد.

ماساژ درمانی: یکی دیگر از روش هایی که کاملا مورد تائید طب سنتی برای سم زدایی قرار گرفته است، استفاده از بادکش و ماساژ درمانی است. استفاده از روغن هایی همچون روغن سیاه دانه، روغن بادام  و روغن زنجبیل برای ماساژ منجر به افزایش خون رسانی می شود.

مراجعه به روانشناس: ترک ماری جوانا به صورت اصولی نیازمند کاهش وابستگی روانی با کمک روانشناس است. همانطور که گفته شد؛ علت بازگشت به اعتیاد ، عود کردن علائم ترک و ترک غیر اصولی است. روانشناسان با روش های مختلف می توانند تمایل افراد به مواد مخدر را کاهش دهند و آنها را برای همیشه از اعتیاد نجان دهند.

علل بازگشت به مصرف گل پس از ترک

بسیاری از افراد پس از ترک این ماده مخدر، باز هم تمایل به مصرف دوباره آن دارند. این افراد به دلایل مختلفی نمی توانند وابستگی های خود را به این ماده مخدر برطرف کنند و شاید یکی از عوارض بلند مدت مصرف گل، همین عدم توانمندی برخی از افراد برای ترک دائمی گل باشد. از رایج ترین علل بازگشت به مصرف گل پس از ترک موارد زیر است:

 • نداشتن اراده کافی برای ترک دائمی
 • وابستگی شدید قبلی
 • نداشتن انگیزه و هدف
 • مصرف برای فرار از مشکلات

ترک دائمی گل چگونه انجام می‌شود؟

برای ترک دائمی و همیشگی گل هر فرد ملزم به شناخت خود و روحیاتی است که از خود انتظار دارد. هنگامی که افراد به شناخت درست و دقیق از خود و شرایطشان دست می یابند، تغییراتی در زندگی می دهند که می تواند اصولی و بنیادی باشد. این تغییرات عمدتا به دلیل در نظر گرفتن تمامی شرایط، می توانند برای همیشه ثابت و پایدار باشند. برای ترک دائمی گل می بایست مراحل زیر پیش از اقدام به ترک در نظر گرفته شود:

 • برای ترک گل یک دوست و یا مشاور امین را انتخاب کنید.
 • شرایط زندگی خود را بسنجید و سعی کنید عواملی که سبب گرایش شما به سمت مصرف گل شد را شناسایی کنید.
 • برنامه ریزی منظمی برای انجام کارهایی که سبب فراموش کردن مصرف گل می شود را در نظر بگیرید.
 • روابط درست و جدیدی با افراد موفق و سالم ایجاد کنید.
 • زمینه های مراجعه به مصرف را با تفریحات سالم از بین ببرید.
 • هر چند روز یکبار به این فکر کنید که چرا گل را ترک کرده اید.
 • هیچ ماده مخدر و روانگردان دیگری را به جای گل استفاده نکنید.
 • از عوارض کوتاه مدت و بلند مدت گل لیستی تهیه کنید و به همراه داشته باشید تا با مشاهده آن تمایلی برای مصرف دوباره نداشته باشید.

بهترین داروی گیاهی برای ترک گل چیست؟

داروهای گیاهی مختلفی وجود دارند که در مسیر ترک ماده مخدر گل می توانند سودمند واقع شوند و در بازگشت سلامت فرد در زمان کوتاه تر مفید باشند. متخصصان طب سنتی و یا گیاه پزشکان این امکان را دارند که با معرفی گیاهان دارویی بی خطر و مفید این امکان را برای فرد ایجاد کنند تا سختی های کمتری در این مسیر تحمل کند و میزان دستیابی او به موفقیت بیشتر شود. از جمله بهترین داروهای گیاهی برای ترک ماده مخدر گل موارد زیر است:

 • نعناع برای اصلاح مشکلات دستگاه گوارش
 • زنجبیل برای تقویت بدن
 • گل ساعتی برای کنترل خشم
 • اسطخودوس برای کنترل اضطراب و استرس

ترک ماریجوانا در منزل چقدر طول می‌کشد؟

از آنجا که مصرف گل بیشتر آثار و عوارض ذهنی برای فرد به همراه دارد باید توجه کرد که علائم ترک این ماده هم بیشتر از نظر ذهنی فرد را به چالش میکشد. از زمان قطع مصرف تا دو هفته تنش های ذهنی و جسمی فرد ادامه خواهد داشت . در مرحله ابتدایی بدن به پاکسازی ارگان های خود که درگیر مخدر موجود در ماری جوانا شده اند میپردازد .بعد از دو هفته عبور از مرحله اولیه ترک ماری جوانا، افراد وارد یک بازه زمانی 21 تا سی روزه میشوند در این مرحله با ادامه فرایند قطع مصرف، ذهن عادات مخرب زمان مصرف را از ناخودگاه پاکسازی میکند بنابراین در این دوره جایگزین کردن عادات مثبتی همچون ورزش کردن در روتین زندگی به فرد برای ادامه ی مسیر کمک شایانی خواهد کرد.البته به یاد داشته باشید که این تایم برای افراد مختلف طبق دوز مصرفی آن ها متفاوت می باشد.

به طور کلی می توان گفت قطع وابستگی جسمی به گل، یک هفته تا ده روز بیشتر طول نخواهد کشید. یعنی پس از گذشت این زمان، اثرات بدن درد و خماری به طور کامل از بین می رود و فرد از نظر جسمی وابستگی به این ماده مخدر نخواهد داشت. اما برای ترک روحی و روانی به گل، مدت زمان بیشتری لازم است. این مدت زمان بسته به برخورداری فرد از اقدامات روانشناسی و روان درمانی می تواند متفاوت باشد.معمولا در یک بازه زمانی سه ماهه می توان کلیه وابستگی های فرد به مصرف گل را محدود و به طور کامل از بین برد. البته این زمان در برخی از افراد به دلیل داشتن انگیزه های بالاتر و اهداف محکم تر می تواند کوتاه تر نیز باشد و در همان فرآیند ترک وابستگی جسمی به طور کامل انجام شود.

ترک گل با داروی ریتالین

ترک گل

ریتالین یک داروی آرامبخش و مسکن است که پزشکان و روانپزشکان در مراکز ترک اعتیاد برای کاهش دردهای جسمانی و کاهش تنش های ذهنی ناشی از قطع مصرف گل تجویز میکنند.موضوع مهم این است که این قرص به نوبه خود، می تواند حالت وابستگی داشته باشد و به همین دلیل ترک گل با ریتالین خودسرانه ، نه تنها موجب تسکین نشده، بلکه اعتیاد آور نیز خواهد بود. ریتالین را با توجه به شرایط بیمار از جمله : میزان مصرف ماده مخدر، مدت زمان مصرف و همچنین سن مصرف کننده مواد در دوز های مشخصی تجویز میکنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله ترک گل با ریتالین را مطالعه بفرمایید.

علائم خماری گل شامل چه مواردی است؟

پس از ترک گل، برخی از نشانه ها و علائم هستند که حاکی از ترک این ماده مخدر توسط فرد می باشند. این نشانه ها و علائم که با عنوان علائم خماری شناخته می شوند،‌ موارد زیر هستند:

 • بروز بی خوابی های گسترده
 • بروز احساسات منفی و متناقض نسبت به اطرافیان
 • کابوس و پریشانی احوال در خواب
 • بدن درد و احساس سرماخوردگی
 • بی قراری و استرس
 • تعریق زیاد
 • سردرد و سرگیجه

بعد از ترک گل چه باید کرد؟

بسیاری از افراد همواره در هراس از این موضوع هستند که مبادا پس از ترک این ماده مخدر دوباره مصرف و گرایش به سمت آن ایجاد شود. بنابر این بهتر است در هر مرحله از ترک ماده مخدر گل، فرد تصویر واضح و شفافی از شرایط خود داشته باشد و پس از چند روز، مروری بر تصمیمات و علل ترک ماده مخدر گل، کند. این بررسی ها سبب می شود تا ذهنیت قوی و اراده منسجم تری برای ترک دائمی و قطعی گل در فرد ایجاد شود و گرایش مجدد به سمت مصرف آن از بین برود.

کلام آخر

امروزه مصرف گل بین جوانان رواج پیدا کرده است و افراد با وجود اینکه از عوارض مصرف آن با خبر هستند اما به مصرف آن خاتمه نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه علت مصرف مخدر گل در جوانان چیست؟ کلیک کنید. تداوم در مصرف به علت تاثیر گذاری گل بر مغز و ایجاد وابستگی روانی و جسمانی است. ترک ماری جوانا با کندر یکی از روش های ترک است که در کنار روش های دیگر منجر به افزایش سرعت روند ترک می شود. ترک اعتیاد در کلینیک های معتبر با پزشکان، روانشناسان و مشاوران به افراد کمک می کنند تا به صورت اصولی اعتیاد را ترک کنند.

در نهایت باید افزود که در این مطلب راهکارهایی برای ترک ماری جوانا چه در خانه و چه در مراکز درمان ارائه گردید که میتواند در فرایند ترک به مصرف کننده کمک قابل توجهی کند اما باید خاطر نشان کرد که بهترین روش برای ترک مصرف مراجعه به مراکز تخصصی ترک اعتیاد یا مشاوره گرفتن از متخصصین در این زمینه میباشد. در صورت نیاز به مشاوره ترک اعتیاد در زمینه ی ترک ماری جوانا و دریافت راهنمایی های لازم برای رسیدن به بهبودی کامل می توانید با مشاوران ما در رها مشاور تماس بگیرید.

 • نشانه های ترک ماری جوانا در منزل چیست؟
 • روش های کمکی ترک گل در منزل چیست؟
 • ترک ماری جوانا در منزل چقدر طول می کشد؟
 • آیا ترک ماری جوانا با ریتالین ممکن است؟

ترک گل

25 دیدگاه

 • blank

  رضا, 12 مرداد 1400 @ 10:54 ق.ظ پاسخ

  با سلام
  من سه ماه قبل شروع به مصرف گل کردم
  الان به شدت پشیمون هستم
  چطور میتونم گل رو در منزل ترک کنم؟

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 19 بهمن 1400 @ 2:45 ب.ظ پاسخ

   سلام ترک گل که محرکی بسیار وسوسه برانگیز و تخریب کننده مغزی است حتما با پزشک و مشاور شروع به ترک کنید و جلسات تلفنی و مراقبت‌های در منزل بدون بستری را به شما آموزش میدهند.حتما برای کاهش آسیب بیشتر اقدام کنید

  • blank

   متین, 9 بهمن 1401 @ 1:21 ب.ظ پاسخ

   رفیق ۳ ماه هیچ کاری نداره گذاشتنش کنار ۳ ساله هروز ردزی ۱۰ پیپر میکشیدم الان ۳ روزه تازه نکشیدم من به قدری عصبی شدم که در خونمونو شکستم توروخدا هیچی عین سالمی نیست بزارین کنار رفیقاتوتم بزارین کنار تا برگردی به روال قبلی من مدل شخصیتیم طرز رفتارم ۳۶۰ فرق کرده با ۳ سال پیشم مواظب باشین خلاف دلیل خوبی برایه گریه مادرتون نیست

   • blank

    تحریریه رها مشاور, 23 بهمن 1401 @ 11:26 ق.ظ پاسخ

    سلام دوست عزیز
    ممنون از پیام خوب و آگاهی دهنده شما.
    ترک بدونه پشتوانه علمی هم خطرناک و هم سخت است و خود ماده هم بسیار آسیب زننده و مخرب مغزی و جسمی. با همراهی تجربه و افراد با مهارت اقدام به ترک کنید .جسم سالم به روح و روان کمک می‌کند.

 • blank

  ايمان, 26 مهر 1400 @ 2:44 ب.ظ پاسخ

  خداييش ميخاستم ترك كنم با اون عكس ماري لا پيپر كه اول سايت گذاشتين كلا بيخيال شدم

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 18 بهمن 1400 @ 4:34 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست گرامی
   ترک با کمک پزشک و دارو و روش ام تی با درد و خماری کمی هست و علاوه بر سم زدایی روی درمان نگهدارنده کار می‌شود.اگر انگیزه دارید حتی کم،شروع کنید.

  • blank

   متولد ۱۴۰۱, 17 آبان 1401 @ 10:25 ق.ظ پاسخ

   شما به این فکر کن که کل قشنگی زندگیتو ریختی لای پیپر و با سه کام حبسای خودت میسوزونیدش

 • blank

  arash, 2 فروردین 1401 @ 1:53 ب.ظ پاسخ

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون، من مدت زیادی هست مصرف میکنم، حدود یک سال هم ترک کردم ولی متاسفانه مشروب جایگزین شد، دنبال راه حلی میگردم که کلا از هیچ ماده ای استفاده نکنم ولی با این وضعیت جامعه و مشکلات زیاد نمیدونم چطور، خیلی از مردم دیگه اعتیادشون از سر لذت نیست برای فراموش کردن مشکلات هستش، برا این اگه راه حلی باشه خیلی خوبه، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 27 فروردین 1401 @ 11:59 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه شما ترک مواد نکرده اید آن را جایگزین کرده اید به شما حق میدهم مشکلات و ناراحتی های جامعه طاقت فرسا ست ولی در خیلی از نقاط پرتنش دنیا هم آدم هایی با حل مسئله یافت می‌شود بهتر است با مشاور و حتی مصرف دارو برای مشکلات زمینه ای بهتر بتوانید با مسائل کنار بیایید.
   دوست داشتید با مشاوران ما مشورت کنید. امیدوارم راهکار مناسب پیدا کنید.

 • blank

  Amir, 16 مرداد 1401 @ 1:36 ب.ظ پاسخ

  سلام من چندسالی میشد که یکی دوهفته یک بتر گل مصرف میکنم اماحدودایک سال است درگیرش شدم ورزش حرفه اییم انجام میدم توی تمریناتمم احساس میکنم فعال ترم کرده اما همش عذاب وژدان دارم و میخوام ترک کنم

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 شهریور 1401 @ 7:32 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   گل با ماده تی اچ سی درون آن ابتدا احساسه کنترل و قوی بودن مثله هر محرک دیگری می‌دهد و سرخوشی و به ظاهر حل شدن همه چیز است و این از خصوصیات محرک هاست ولی به علت اثرات و پلاک های تخریبی مغزی آسیب های جدی مغز رخ می‌دهد. شما ورزش کار و با اراده هستید در مدتی انگیزه و پشتکار و افسردگی از خواص ب ۲ میباشد .محرک ها نسبت به مخدر ها تخریب ذهنی و رفتاری بیشتر دارد حتما برای ترک با روش علمی و مشاوره اقدام کنید همراهتان هستیم و موفق خواهید شد.

 • blank

  Ss, 28 مرداد 1401 @ 3:14 ب.ظ پاسخ

  اگه هر مخدری رو چه گل چه الکل چه دوا وووو بخاطر پاک کردن یه درد و غم غصه زدید تا اون غم که واسه هرکس کاملن متفاوته وجود داره امکان ترک وجود نداره..اگه فقط واسه لذت میزنید راه ترک خیلی اسونتره….در نهایت هیچ مخدری دوای هیچ غمی نیست ولی خیلی از ما اگاهانه ادامه میدیم تا نابودی…من سرنوشت خودم و دیدم از یه انسان تکمیل یه مدل که عکسش رو صفحه اول ایدال ماها چاپ میشد ادمی که همه ارزو داشتن شبیحش باشن تبدیل شدم به موجود منزوی تو 35 سالگی و سالهاست تو تنهایی مطلق زندگی میکنم و اعتیاد به انواع مخدر داشتم ولی همرو گذاشتم کنار سالهاست جز گل لعنتی…چون توان فراموش کردن اون غم لعنتی رو نداشتم با اینکه راحت میشد همه چیز و درست کرد خودمو از عرش پرت کردم تو سیاه چاله و راه برگشتی نزاشتم واسه خودم…جوونا هر غمی رو تحمل کنید ولی رو به مصرف مواد چه گل چه هر اشغالی نیارید و روزگار خودتون و سیاه نکنید.

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 شهریور 1401 @ 7:19 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   حتما برای ترک راههای زیاد و علمی وجود دارد و گاهی گذشته قابل جبران نیست ولی حال و آینده‌ را با توجه به سن شما که ۳۵ میباشد می‌توان درست کرد.دقیقا درست گفتید غم و درد باید حل شود و از پزشک و مشاور کمک بگیرید و گاهی حتی دارو شیمیایی برای نرون های مغزی لازم است و مشکل باید اساسی حل شود.شما برای حل مشکل با پزشک اعتیاد مشورت کنید.ترک گل تدریجی و با حل مشکلات ذهنی و راهکارهای مناسب قابل درمان است .با صبر و حوصله و شکیبایی اقدام کنید.

 • blank

  A.b, 12 آبان 1401 @ 3:33 ق.ظ پاسخ

  بعد از ۴سال مصرف مداوم از ۵روز پیش قطع مصرف کردم
  شبها خواب ندارم
  تمام روز سرفه میکنم
  توان انجام کارهای روزانه رو ندارم
  انگیزه ی انجام هیچ کاری رو ندارم
  و تمام سبانه روز درحال وسوسه هستم
  کاس کسی بود کمکم میکرد

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 13 دی 1401 @ 9:52 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ترک یابویی بدون مشاوره و دارو دوباره بازگشت و عود دارد چون مشکل افسردگی و استرس و اضطراب و مشکلات دیگر حل نمی شود. شما ترک مواد کردید نه ترک اعتیاد برای همین هم اذیت می‌شوید حتما با مشاور ترک صحبت کنید . طبق گفته خود شما 4 سال برای مصرف مواد هزینه کرده اید پس لازم است برای ترک هم هزینه کنید و زمان بگذارید.

 • blank

  فرزانه, 11 آذر 1401 @ 9:37 ق.ظ پاسخ

  پسرم سه بار مصرف کرده .احتمال اعتیاد وجود داره

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 13 دی 1401 @ 9:46 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ۳ بار مصرف که معمولا نیست و مصرف کنندگان همیشه کمتر ذکر می‌کنند حتی اگر درست باشد نیاز به درمان علت زمینه ایی مثل افسردگی .اضطراب و استرس و… وجود دارد و نمی توان صرفا به گفتن جمله دیگر مصرف نمی کنم اتکا کرد بلکه باید با متخصص اعتیاد و مشاور صحبت کرد و همراه شوید. ترک معمولا فقط کنار گذاشتن نیست بلکه رفتارهای زندگی و اجتماعی و دید ذهنی برای جلوگیری از عود نیز باید درمان شود.

 • blank

  احسان, 7 بهمن 1401 @ 1:36 ب.ظ پاسخ

  سلام ، ممنونم بابت مقاله جامع و کاملتون ، من نزدیک به ۱۰ سال بود که مصرف میکردم ، توی این مدت واقعا هیچ پیشرفتی نداشته زندگیم و پسرفت زیادیم داشتم ، ارتباطم با اطرافیان ، شغلم و حتی خودم قطع شده بود ، الان نزدیک یک ماهه که ترک کردم و واقعا دارم بهترین دوران زندگیمو سپری میکنم ، هر وقت که به حالت مصرفش فکر میکنم واقعا انگیزه میگیرم که دیگه هیچ وقت سمتش نرم ، امیدوارم همه رها شن ازین ماده ی افیونی ، به امید آزادیه همه ، ممنونم از سایت خوبتون

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 بهمن 1401 @ 11:10 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   خداروشکر که این ماده آسیب زننده مغزی و لکه انداز و کوچک کننده مغز با عوارض فردی و اجتماعی را بتوانید کنار بگذارید .اگر عوارض ترک داشتید حتما تحت نظر متخصصین ترک باشید که لغزش نکنید. محرک هایی که شما را به سمت مصرف می‌برد شناسایی و درمان کنید.

 • blank

  مجید, 10 بهمن 1401 @ 8:15 ب.ظ پاسخ

  سلام
  من 3 سال ولی گسسته مصرف کردم ولی برعکس بقیه دوستام به راحتی کنارش میذارم و به بازیهای ذهنم مسیر نمیدم اصلا برام سخت نیست
  ابتدا سیگارو ترک کردم 2 سال پیش و به هیچ عنوان نیازی در خودم نمیبینم
  ولی احساس میکنم بعد از ترک گل خیلی عصابم ضعیف شده البته اصلا تو شرایط خوبی از لحاظ فکری نیستم یعنی محرک های همیشه و ناگزیر در کنارم هستند برای استارت عصاب خوردی
  هیچ ماده محرک و جایگزین نکردم
  میخواستم ببینم این حالتهای عصبی ایا باید تحت نظر پزشک درمان بشه یا مقطعی هست به مرور برطرف میشه

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 بهمن 1401 @ 12:44 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   تبریک برای کنار گذاشتن ماده محرک و آسیب زننده گل
   روش‌های حواس پرتی و مسیرهای درست برای ذهن عالی است، برای ضعیف بودن اعصاب بعد ترک مشکل بسیاری از افراد است حتما تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد و روان این مشکل روان را برطرف کنید.مشکلات روان در طی مدت حل نمی‌شوند بلکه اضطراب به افسردگی و یا وسواس یا استرس تبدیل شونده است .حتما بدنبال تکمیل ترک و درمان روان باشید.

 • blank

  Ali, 3 اسفند 1401 @ 1:53 ق.ظ پاسخ

  سلام من بعد از ی سال مصرف امشب ۲۴ ساعته که نکشیدم . واقعا عصبی ام . ۴ ساعته تو رخت خواب دارم با خودم کشتی میگیرم . از همه چیز کلافم . سره خانوادم داد کشیدم . کسایی که میخوایین شروع به مصرف هر چیزی کنین حتی سیگار سعی کنین اونو از دست کسی بگیرید ک ارزششو داشته باشه. در صورتی ک هیچی ارزش گریه عزیزاتونو نداره

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 7 فروردین 1402 @ 2:27 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   بدون کمک ترک می تواند عوارض زیادی برای جسم و روان شما به همراه داشته باشد اما چقدر خوب که برای رهایی درد را تحمل می کنید. داروهای مناسب برای رفع بی قراری و بی خوابی و درد کمک کننده هستند و مشاوره جهت کاهش وسوسه و جلوگیری از بازگشت به مصرف برای ترک الزامی است.

   موفق باشید.

 • blank

  محمد رضا, 7 اسفند 1401 @ 8:48 ب.ظ پاسخ

  حدود ۵ سال روزی ۵ گرم گل مصرف میکردم
  الان یکماه هست که هم سیگار و هم گل را ترک کرده ام
  و هیچ دارویی مصرف نکردم و نمیکنم
  و هیچ وقت هم نخواستم که دوباره طرفش برم
  تا اینکه وارد سایت شما شدم
  و این عکسها را که دیدم
  دیوانه وار عطشم برای کشیدن زیاد شد
  آخه این چه کاری میکنید
  اگر برای ترک ما این مطالب را گفتید که ما این لامصبی را خیلی دیدیم دیگه نیازی به اینهمه عکس نداره

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 7 فروردین 1402 @ 1:49 ب.ظ پاسخ

   دوست گرامی
   عکس های مقالات برای آشنایی دوستان و خانواده ها با این ماده مخدر خانمان سوز است.
   شما بدون دارو و مشاوره ترک کرده اید اما برای اصلاح رفتارهای درست و مقابله با وسوسه هم باید اقدام کنید تا زمانی که افکار شما درست نشود و به سمت درست هدایت نشود احتمال لغزش وجود دارد.

   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور ترک اعتیاد