ترک گل در منزل روش قطعی و بدون عوارض

 تصمیم به ترک اعتیاد میتواند مهم ترین و دشوارترین تصمیم زندگی فرد باشد.لازمه موفقیت در این مسیر، صبوری و وجود اراده ای فولادین برای مقاومت در برابر وسوسه های درونی و محیطی است.همواره افراد جامعه معتقدند که ترک مواد مخدر به خصوص گل یا ماریجوانا دشوار است .آری ترک مواد مخدر دشوار است اما قطعا شدنی ست. برای ترک گل راه های مختلفی وجود دارد اما اغلب افراد به دلیل ترس از مراجعه به متخصصین ترک اعتیاد یا عدم اعتماد به داروهای ترک اعتیاد اقدام ب ترک گل در منزل میکنند.باید توجه کرد که برای ترک گل در خانه بهتر است با یک متخصص در تماس باشید و در مراحل ترک راهنمایی بگیرید.در ادامه به روش های ترک گل در منزل و دیگر روش های قطعی و بدون عوارض ترک گل میپردازیم.همراه ما باشید.

علائم و نشانه های ترک گل

ترک گل یا ماری جوانا  مانند دیگر مخدرهای صنعتی یا سنتی بسیار دشوار است .در پی توقف مصرف این ماده بدن افراد علایم و نشانه هایی را بروز می دهد که بعضا تحمل این علایم بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. نشانه های ترک اعتیاد به گل  و قطع مصرف این مخدر عبارت است از:

 • عصبانیت
 • اضطراب
 • تحریک پذیری
 •  افسردگی
 • پرخاشگری
 • بی قراری
 • بیخوابی
 • کابوس های شبانه
 • کاهش اشتها
 • سردرد
 •  تب، تعریق یا لرز
 • درد شکمی

بعد از قطع مصرف و پاک شدن اثر دوز قبلی مواد،بدن فرمان مصرف مجدد میدهد.اگر مواد به موقع به بدن نرسد واکنش های سیستم های مختلف بدن که مستقیما تحت اثر مخدر گل بودند به شدت افزایش میابد.این واکنش ها به محل ترک کردن و روش ترک گل بستگی ندارد زیرا این واکنش ها یک فرایند طبیعی مغز برای حفظ بقای شرایط قبلی خود است نه پاسخی به روش و محل ترک.

علائم و نشانه های ترک گل

روش های کمکی ترک گل در منزل

 ترک مخدر گل علی الخصوص برای افرادی که به طور منظم گل را مصرف می کنند و به این ماده مخدر بیش از حد وابسته هستند چندان کار آسانی نیست.باید پرسید که ترک ماری جوانا یا گل چگونه است؟آیا میتوان در منزل مصرف ماری جوانا را قطع کرد؟ ترک گل منجر به تغییر در خلق و خوی فرد و بروز دیگر عوارض قطع مصرف مخدر می گردد .میتوانید برای ترک مصرف از یک مشاور و متخصص کمک بگیرید  و در منزل خود مصرف این ماده را قطع کنید.به طور کلی  برای ترک گل چه در خانه و چه تحت نظارت مراکز درمان راهکارهایی وجود دارد که مسیر قطع مصرف را برای شما بسیار هموار و ممکن میسازد. این روش ها عبارتند از:

 • سم زدایی

اولین قدم در ترک گل سم زدایی مخدر از دستگاه گردش خون است.روش های طبیعی برای سم زدایی گل وجود دارد که با استفاده از آن ها میتوان به سادگی قدم در این مسیر مهم گذاشت.

 • جایگزینی برای حالات خوشایند گل پیدا کنید

 THC ماری جوانا حالات سرخوشی در فرد ایجاد می‌کند برای سهولت بیشتردر ترک گل لازم است که فعالیت‌های شادی آور بیشتری را در برنامه روزمره خود بگنجانید.ورزش کنید،با دوستان خود بیشتر وقت بگذرانید و تجربیات هیجان انگیز  کسب کنید تا هورمون های شادی بیشتری در بدن ترشح شود.

 • برنامه مناسبی داشته باشید

داشتن یک هدف مشخص در ذهن (پرهیز از مصرف گل) می تواند به شخصی که در تلاش برای ترک مواد مخدر است کمک کند تا در مسیر خود باقی بماند. توسط خودتان یا با سیستم پشتیبانی خود برنامه ریزی کنید که چگونه ماری جوانا را ترک کنید و هوشیار بمانید. هنگامی که شما با برنامه ریزی پیش می روید، فکر مصرف دوباره به سرتان نخواهد آمد.

 • لوازم مصرف را از خود دور کنید

لوازمی که با آن ها گل را مصرف می کردید را دور بریزید. با این کار از وسوسه شدن مجدد خود جلوگیری میکنید. هنگام ترک گل یا ماری جوانا در خانه، باید لوازم مرتبط با استعمال دخانیات، مانند: باند، لوله، کاسه و بخار را از دسترس خود خارج کنید.

روش های کمکی ترک گل در منزل

 • عوامل تحریک کننده را بشناسید

عوامل محرک را شناسایی کنید،عوامل شخصی شما برای تمایل به استفاده از ماری جوانا ممکن است با افراد دیگر متفاوت باشد اگر می خواهید مصرف گل را با استفاده از دارو های مختلف کنار بگذارید، ابتدا بدانید که عوامل تحریک کننده شما چیست؟ سپس راه های مقابله با آن را یافته و عملی کنید.

 • ارتباط با افرادی که هم مسیر شما هستند

هنگامی که مراحل اولیه ترک را پشت سر گذاشتید، بهتر است با افرادی که مانند خودتان هستند در ارتباط باشید. این کار باعث می شود در این مسیر مصمم تر شوید و تا اخر این مسیر را با موفقیت طی کرده و به زندگی عادی خود باز گردید. بسیار مهم است که با افرادی که قصد مصرف مجدد را ندارند و دارای پشتکار قوی هستند در ارتباط باشید. ایجاد یک ارتباط و پشتیبانی قوی به شما کمک می کند تا مصرف گل را کاهش داده و ترک کنید.

ترک گل در منزل چقدر طول می کشد؟

از آنجا که مصرف گل بیشتر آثار و عوارض ذهنی برای فرد به همراه دارد باید توجه کرد که علائم ترک این ماده هم بیشتر از نظر ذهنی فرد را به چالش میکشد. از زمان قطع مصرف تا دو هفته تنش های ذهنی و جسمی فرد ادامه خواهد داشت . در مرحله ابتدایی بدن به پاکسازی ارگان های خود که درگیر مخدر موجود در ماری جوانا شده اند میپردازد .بعد از دو هفته عبور از مرحله اولیه ترک گل، افراد وارد یک بازه زمانی 21 تا سی روزه میشوند در این مرحله با ادامه فرایند قطع مصرف، ذهن عادات مخرب زمان مصرف را از ناخودگاه پاکسازی میکند بنابراین در این دوره جایگزین کردن عادات مثبتی همچون ورزش کردن در روتین زندگی به فرد برای ادامه ی مسیر کمک شایانی خواهد کرد.البته به یاد داشته باشید که این تایم برای افراد مختلف طبق دوز مصرفی آن ها متفاوت می باشد.

ترک گل با با داروی ریتالین

ریتالین یک داروی آرامبخش و مسکن است که پزشکان و روانپزشکان در مراکز ترک اعتیاد برای کاهش دردهای جسمانی و کاهش تنش های ذهنی ناشی از قطع مصرف گل تجویز میکنند.موضوع مهم این است که این قرص به نوبه خود، می تواند حالت وابستگی داشته باشد و به همین دلیل ترک گل با ریتالین خودسرانه ، نه تنها موجب تسکین نشده، بلکه اعتیاد آور نیز خواهد بود. ریتالین را با توجه به شرایط بیمار از جمله : میزان مصرف ماده مخدر، مدت زمان مصرف و همچنین سن مصرف کننده مواد در دوز های مشخصی تجویز میکنند.

در نهایت باید افزود که در این مطلب راهکارهایی برای ترک گل چه در خانه و چه در مراکز درمان ارائه گردید که میتواند در فرایند ترک به مصرف کننده کمک قابل توجهی کند اما باید خاطر نشان کرد که بهترین روش برای ترک مصرف مراجعه به مراکز تخصصی ترک اعتیاد یا مشاوره گرفتن از متخصصین در این زمینه میباشد.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه ی ترک گل و دریافت راهنمایی های لازم برای رسیدن به بهبودی کامل می توانید با مشاوران ما در رها مشاور تماس بگیرید.

 • نشانه های ترک گل در منزل چیست؟
 • روش های کمکی ترک گل در منزل چیست؟
 • ترک گل در منزل چقدر طول می کشد؟
 • آیا ترک گل با ریتالین ممکن است؟

برای رهایی از هرگونه اعتیاد با رها مشاور تماس بگیرید، رها مشاور راهنمایی شما برای داشتن زندگی سالم

6 دیدگاه

 • blank

  رضا, 12 مرداد 1400 @ 10:54 ق.ظ پاسخ

  با سلام
  من سه ماه قبل شروع به مصرف گل کردم
  الان به شدت پشیمون هستم
  چطور میتونم گل رو در منزل ترک کنم؟

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 19 بهمن 1400 @ 2:45 ب.ظ پاسخ

   سلام ترک گل که محرکی بسیار وسوسه برانگیز و تخریب کننده مغزی است حتما با پزشک و مشاور شروع به ترک کنید و جلسات تلفنی و مراقبت‌های در منزل بدون بستری را به شما آموزش میدهند.حتما برای کاهش آسیب بیشتر اقدام کنید

 • blank

  ايمان, 26 مهر 1400 @ 2:44 ب.ظ پاسخ

  خداييش ميخاستم ترك كنم با اون عكس ماري لا پيپر كه اول سايت گذاشتين كلا بيخيال شدم

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 18 بهمن 1400 @ 4:34 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست گرامی
   ترک با کمک پزشک و دارو و روش ام تی با درد و خماری کمی هست و علاوه بر سم زدایی روی درمان نگهدارنده کار می‌شود.اگر انگیزه دارید حتی کم،شروع کنید.

 • blank

  arash, 2 فروردین 1401 @ 1:53 ب.ظ پاسخ

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون، من مدت زیادی هست مصرف میکنم، حدود یک سال هم ترک کردم ولی متاسفانه مشروب جایگزین شد، دنبال راه حلی میگردم که کلا از هیچ ماده ای استفاده نکنم ولی با این وضعیت جامعه و مشکلات زیاد نمیدونم چطور، خیلی از مردم دیگه اعتیادشون از سر لذت نیست برای فراموش کردن مشکلات هستش، برا این اگه راه حلی باشه خیلی خوبه، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 27 فروردین 1401 @ 11:59 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه شما ترک مواد نکرده اید آن را جایگزین کرده اید به شما حق میدهم مشکلات و ناراحتی های جامعه طاقت فرسا ست ولی در خیلی از نقاط پرتنش دنیا هم آدم هایی با حل مسئله یافت می‌شود بهتر است با مشاور و حتی مصرف دارو برای مشکلات زمینه ای بهتر بتوانید با مسائل کنار بیایید.
   دوست داشتید با مشاوران ما مشورت کنید. امیدوارم راهکار مناسب پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مشاور