ترک گل در منزل روش قطعی و بدون عوارض

هنگامی که افراد تصمیم به ترک اعتیاد می گیرند در واقع می توان گفت جز مهم ترین تصمیمات زندگی خود را می گیرند. در این راه باید صبور باشند و اراده قوی داشته باشند. ترک مواد افیونی به خصوص گل دشوار است اما دشوار اما شدنی است. برای ترک گل راه های مختلفی وجود دارد اما روشی که اغلب به دنبال آن هستند در منزل و به دور از بستری شدن است. برای ترک گل در خانه بهتر است با یک متخصص در تماس باشید و در مراحل ترک از او یاری بگیرید. در ادامه مقاله روش هایی را که در ترک گل در منزل به شما یاری می رسانند را بیان خواهیم کرد.

علائم و نشانه های ترک گل

ترک گل دشوار است و پس از توقف مصرف این ماده بدن افراد علائم و نشانه هایی را بروز می دهند. علائم و نشانه های ترک اعتیاد به گل عبارت است از:

 • عصبی بودن افراد
 • داشتن اضطراب
 • تحریک پذیری
 • دارای حالت های افسردگی
 • پرخاشگر بودن بیش از حد
 • بی قرار بودن
 • بیخوابی شدن افراد
 • مشاهده کردن خواب های بد
 • کاهش اشتها و نداشتن میل به غذا یا میوه خوردن
 • داشتن سردرد
 • داشتن تب، تعریق یا لرز
 • دل درد

شما اگر در خانه و یا درکمپ های ترک اعتیاد هم ترک کنید باز هم علائمی را خواهید داشت. برخی از افراد فقط تعدادی از این علائم را دارا هستند، اما برخی همه این علائم را دارا هستند. با صبر و پشتکار می توانید این مرحله دشوار را پشت سر بگذارید.

علائم و نشانه های ترک گل

روش های کمکی ترک گل در منزل

متأسفانه، ترک گل برای بسیاری از افراد آسان نیست. افرادی که به طور منظم گل را مصرف می کنند،  به این ماده مخدر بیش از حد وابسته می شوند. ترک مصرف گل منجر به تغییر در خلق و خوی می شود. هنگامی که افراد سعی می کنند در منزل مصرف این ماده را متوقف کنند، برایشان دشوار است. بهتر است که از یک مشاور و متخصص کمک بگیرید و در منزل خود مصرف این ماده را قطع کنید.  برای ترک گل در خانه خود روش هایی وجود دارند که به شما یاری می رسانند. این روش ها عبارتند از:

برنامه مناسبی داشته باشید

داشتن یک هدف مشخص در ذهن (پرهیز از مصرف گل) می تواند به شخصی که در تلاش برای ترک مواد مخدر است کمک کند تا در مسیر خود باقی بماند. توسط خودتان یا با سیستم پشتیبانی خود برنامه ریزی کنید که چگونه ماری جوانا را ترک کنید و هوشیار بمانید. هنگامی که شما با برنامه ریزی پیش می روید، فکر مصرف دوباره به سرتان نخواهد آمد.

لوازم مصرف را از خود دور کنید

لوازمی که با آن ها گل را مصرف می کردید را دور بریزید. با این کار از وسوسه شدن مجدد خود جلوگیری کنید. هنگام ترک گل یا ماری جوانا در خانه، باید از شر لوازم مرتبط با استعمال دخانیات، مانند: باند، لوله، کاسه و بخار خلاص شوید.

روش های کمکی ترک گل در منزل

عوامل تحریک کننده را بشناسید

عوامل محرک را شناسایی کرده و نحوه برخورد با آن ها را استراتژیک کنید. عوامل شخصی شما برای تمایل به استفاده از ماری جوانا ممکن است با افراد دیگری متفاوت باشد. اگر می خواهید مصرف گل را با استفاده از دارو های مختلف کنار بگذارید، ابتدا بدانید که عوامل تحریک کننده شما چیست؟ سپس راه های مقابله با آن را یافته و عملی کنید.

ارتباط با افرادی همانند خودتان روشی موثربرای ترک گل در منزل

هنگامی که مراحل اولیه ترک را پشت سر گذاشتید، بهتر است با افرادی که مانند خودتان هستند در ارتباط باشید. این کار باعث می شود در این مسیر مصمم تر شوید و تا اخر این مسیر را با موفقیت طی کرده و به زندگی عادی خود باز گردید. بسیار مهم است که با افرادی که قصد مصرف مجدد را ندارند و دارای پشتکار قوی هستند در ارتباط باشید. ایجاد یک ارتباط و پشتیبانی قوی به شما کمک می کند تا مصرف گل را کاهش داده و ترک کنید.

ترک گل در منزل چقدر طول می کشد؟

ترک ماری جوانا علی رغم برخی جنبه های چالش برانگیز کاملاً امکان پذیر است. متخصصان و مشاوران به بسیاری از افراد کمک می کنند که راحت تر و زودتر این ماده را ترک کنند. اما،  اولین شخصی که می تواند به افراد در حال ترک کمک کند، خودشان هستند. اراده و تصمیم قوی افراد کمک می کند که در این راه ثابت قدم بوده و به فکر مصرف مجدد نباشند. علائم ترک این ماده حدودا تا دو هفته ادامه خواهد داشت و تا دو هفته پس از آن نیز برخی ادامه دارد. در واقع افراد باید برای ترک این ماده یک بازه زمانی سی روزه را در نظر بگیرند. البته به یاد داشته باشید که این تایم برای افراد مختلف طبق دوز مصرفی آن ها متفاوت می باشد.

اگر چه نکات و سخنان ما در مورد ترک گل ممکن است کمک کننده باشد، اما بهترین گزینه این است که با یک متخصص در ارتباط باشید. متخصص به صورت اختصاصی با شما در ارتباط خواهد بود و طبق بدن شما، یاری خواهد رساند. متخصصان ما نیز در هر ساعت از شبانه روز آماده اند تا شما را یاری کرده و به بازگشت شما به زندگی عادی تاثیر گذار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس