سورچه و عوارض آن

سورچه چیست؟

یکی دیگر از مواد مخدرهای گران و صنعتی که از کوکائین و بوته گیاه کوکا بدست می آید ،سورچه می باشد که بهای هر گرم آن 700 هزار تومان است.در این ماده مخدر هروئین وجود دارد که از ایجاد تغییر شیمیایی روی مرفین به دست می‌آید و بلافاصله با حل شدن در چربی‌ها خود را به مغز فرد می‌ رساند. این ماده هم مشابه دیگر مواد مخدر با اثرگذاری روی سیستم عصبی و مغز موجب سرخوشی و هیجان افراد و در آخر احساس رهاشدگی و تمایل بیشتر به مصرف آن می شود. بعد از وابستگی به این ماده مخدر، فرد معتاد هر ۶ الی ۱۲ ساعت به سراغ آن خواهد رفت. نام سورچه از واژه‌ی سورچرانی گرفته شده است و مختص مهمانی‌ها و شب‌نشینی‌هاست و دسترسی به این مواد بسیار راحت است.سورچه از آن دسته مواد مخدر هایی ست که با مخلوط چند مواد مخدر قدیمی درست شده است.

عوارض مصرف سورچه

سورچه که از هروئین و مشتقات آن است ؛ عوارضی مشابه هروئین دارد.با مصرف سورچه سلول های دفاعی بدن کاهش می یابد و محیطی مناسب برای رشد سلول های سرطانی فراهم می شود. عوارض و پیامد های سورچه اعم از توهم قدرت / احساس اوج لذت / اختلال حاد روانی و تغییرات شدید هیجانی و احساسی / گرم شدن بدن / خشکی دهان / یبوست / تهوع و استفراغ / خارش شدید پوست / احساس کسل بودن و خواب آلودگی / اختلال در سیستم عصبی مرکزی / کند شدن عملکرد قلب / ضعف تنفس یا ایست قلبی و مرگ / وقفه های تنفسی / اختلالات کبدی / اضمحلال رگ‌ها / اختلالات قاعدگی / تیرگی لب‌ها و پوست / ورم‌های چرکی یا دمل‌های پوستی / بیماری‌های تنفسی نظیر ذات‌الریه و سل / ورم مفاصل و سایر بیماری‌های روماتوئیدی / عفونت لایه‌های درونی قلب و دریچه‌های آن / اختلال در هضم غذا، بی‌اشتهایی و کاهش وزن / بی‌ خوابی هنگام شب و خواب‌ آلودگی در طی روز / از بین رفتن مقاومت بدن در برابر انواع بیماری‌های عفونی / بیماری‌های عفونی نظیر بیماری هپاتیت و بیماری ایدز در اثر مصرف سرنگ‌های آلوده / مرگ ‌بخشی از سلول‌های مغزی و نخاعی / بواسیر یا هموروئید / اختلال های جنسی همچون زود انزالی یا کاهش میل جنسی در مردان /عفونت دریچه های قلب وعفونت شش ها و آسیب های کبدی یا کلیوی / اختلالات روانی مانند افسردگی، اختلال های شخصیتی و بی نظمی در عادت ماهیانه زنان /عفونت های شدید (باکتریایی) / آسیب های شریانی / ذات الریه / بیماری های دهان، دندان و لثه / بیماری های عفونی مانند هپاتیت و ایدز

ترک اعتیاد

ترک سورچه

امروزه روش های مختلفی برای ترک سورچه وجود دارد که طبق نظر پزشک می توانید برای درمان آماده شوید.بسیاری از افرادی که به سورچه اعتیاد دارند از نظر روحی بسیار تخریب شده اند و به دنبال راه نجات هستند اما ترک سورچه آسان نیست و نیاز به یک حمایت کننده دارد. افراد وابسته به این مواد به علت مختل شدن زندگیشان توسط این ماده احساس شرمندگی می کنند و عذاب وجدان دارند. ترس و عذابی که متحمل می شوند نیازمند به حمایت عاطفی و مالی از سوی خانواده و اطرافیان و همچنین متخصصین این زمینه می باشند. ترک این ماده مشابه دیگر علائمی را به همراه دارد. بعضی از این علائم اعم از :

  • بی خوابی
  • استرس
  • شکم درد
  • تعریق شدید
  • آبریزش بینی
  • تب و لرز شدید
  • درماندگی
  • تیک در بدن
  • احساس گرما و سرما
  • حالت بی قراری شدید
  • درد های شدید در ناحیه عضلات و استخوان
  • گشاد شدن مردمک ها
  • احساس شدید ضعف

روش های ترک اعتیاد : ترک سورچه به روش سرپایی / ترک سورچه به روش بستری / ترک سورچه با دارودرمانی / ترک سورچه به روش سنتی / ترک سورچه به روش سقوط آزاد / ترک سورچه در خانه / ترک اعتیاد به روش سم زدایی و روان درمانی

در رها مشاور بخوانید : روانکاوی اعتیاد

مجازات مصرف سورچه

مجازات مصرف سورچه

عناوین مجرمانه ی متعددی در ماده ی ۸ ذکر شده است؛ ازجمله، وارد کردن، مبادرت به ساخت، تولید،توزیع، صدور، ارسال، خرید یا فروش، در معرض فروش قراردادن، نگهداری، مخفی کردن و حمل کردن. مجازات این ماده مشابه دیگر مواد مخدر است و به میزان آن بستگی دارد.

  1. تا پنج سانتی گرم، از پانصدهزار ریال تا یک میلیون ریال جریمه نقدی و بیست تا پنجاه ضربه شلاق.
  2. بیش از پنج سانتی گرم تا یک گرم، از دو میلیون تا شش میلیون ریال جریمه نقدی وسی تا هفتاد ضربه شلاق.
  3. بیش از یک گرم تا چهار گرم، از هشت میلیون تا بیست میلیون ریال جریمه نقدی و دوتا پنج سال حبس و سی تا هفتاد ضربه شلاق.
  4. بیش از چهار گرم تا پانزده گرم، از بیست میلیون تا چهل میلیون ریال جریمه نقدی و پنج تا هشت سال حبس و سی تا هفتاد و چهار ضربه شلاق.
  5. بیش از پانزده گرم تا سی گرم، از چهل میلیون تا شصت میلیون ریال جریمه نقدی و ده تا پانزده سال حبس و سی تا هفتاد و چهار ضربه شلاق.
  6. بیش از سی گرم، اعدام و مصادره اموال ناشی از همان جرم.
  • سورچه چیست ؟
  • عملکرد سورچه چگونه است ؟
  • علائم ترک سورچه چیست ؟

فهرست مطالب

نظرات درمان شدگان رهامشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره کلیک کنید!!!
مشاوره رایگان ترک انواع مخدر
تماس با مشاوران : 09353030968