علائم خماری تریاک و شیره تریاک چگونه است؟

blank

علائم خماری تریاک و شیره تریاک با یک دیگر متفاوت است. خلوص شیره از مابقی بخش های تریاک بیشتر است؛ از این رو، خماری آن نیز شدیدتر است. اما مدت زمان اثر خماری شیره کمتر از خود تریاک است. شیره به دو صورت کشیدنی و خوراکی مصرف می شود. نوع خوراکی آن بیشتر برای افرادی است که اعتیاد خود را از خانواده مخفی می کنند و فرصت کشیدن ندارند. در هنگام انجام تست اعتیاد از فرد باید دقت زیادی کرد تا علائم اعتیاد به شیره آشکار شود. چراکه در صورت عدم دقت کافی، منفی شدن تست فرد در اکثر موارد پیش می آید. 

علائم خماری شیره تریاک

 قبل از بیان علائم خماری تریاک و شیره تریاک بهتر است علائم ماده مخدر تریاک و شیرۀ آن را بدانید؛ از جمله:

 • تیره شدن لب‌ها و پوست
 • بروز مشکلات و عفونت‌های تنفسی
 • کاهش وزن شدید و داشتن حالت تهوع، استفراغ و یبوست
 • خواب آلودگی در طول روز و بی‌خوابی در شب
 • بهم خوردن چرخۀ قاعدگی در زنان و کاهش میل جنسی
 • دچار شدن فرد به انواع بیماری ها
 • خراب شدن و از بین رفتن دندان ها

علائم خماری شیره تریاک چگونه است؟

 

شیره تریاک از جوشاندن تریاک و تریاک سوخته تهیه می‌شود. افرادی که به شیره اعتیاد دارند، برای ترک آن باید سختی و خماری زیادی را تحمل کنند. خماری شیره تریاک ۱۲ تا ۲۱ روز طول می‌کشد . اکثر افراد معتاد توانایی گذراندن این دوره را ندارند و اگر موفق به ترک شوند احتمال بازگشت به اعتیاد در آن‌ها بسیار کم است. افرادی که شیره تریاک را می کشند، به علت تخدیر زیاد شیره و اثر قوی آن، فرد مجبور می‌شود دراز بکشد تا از سرگیجه و افتادن خود بر روی زمین جلوگیری کند. از جمله علائم رایج در خماری شیره تریاک، شامل درد تمام استخوان‌های بدن، تب و لرز، خواب آلودگی در روز، بی‌خوابی شبانه، ناامیدی و افسردگی است.

علائم خماری تریاک

ترک و خماری مواد مخدر در هر فرد، بسته به نوع مصرف، مقدار و مدت زمان آن متفاوت است. ترک تریاک و پیدایش حالت خماری پس از آن نیز علائم مخصوص به خود را دارد. به طور کل، ترک کردن تریاک، پیامدهای سخت و شدیدی را به همراه دارد که تحمل کردن آن برای فرد می‌تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. در هنگام ترک اعتیاد، علائم خماری تریاک در فرد ابتدا با تاری چشم و خمیازه کشیدن‌های زیاد و مکرر مشخص می شود. بعد از مدتی، فرد اشتهای خود را نیز از دست می‌دهد و دچار تب و لرز شدیدی خواهد شد. در زمان ترک تریاک، تنفس فرد به دلیل بالا رفتن فشار خون دچار مشکل می‌شود و فرد به سختی می تواند نفس بکشد. سایر علائم خماری تریاک در بعد جسمانی شامل لرزش، تعریق، آبریزش بینی، درد عضله‌ها و مفاصل، اسهال، یبوست و خارش بدن است.

علائم جسمانی خماری تریاک چیست؟

 

به طور کل، علائم خماری تریاک و شیره تریاک بسته به نوع مواد و شرایط جسمانی هر فرد متفاوت است. اما لرزش، استفراغ، درد در بدن و خواب آلودگی، خماری مشترک در بین تمامی مخدرها است. مصرف شیره به دو صورت کشیدنی و خوراکی انجام می شود که هر کدام عوارض خود را دارند. بیشترین عوارض، مربوط به نوع خوراکی آن است. همانگونه که اشاره شد طول دوره خماری شیره تریاک ۱۲ تا ۲۱ روز است. تحمل کردن این مدت زمان برای فرد، به تنهایی امکان‌پذیر نیست.

علائم خماری شیره تریاک چگونه است؟

 

 

 

نشانه های خماری تریاک و شیره تریاک چگونه است؟
نشانه های خماری تریاک و شیره تریاک چگونه است؟
علائم خماری تریاک و شیره تریاک با یکدیگر متفاوت است. خلوص شیره از مابقی بخش های تریاک بیشتر است؛ از این رو، خماری آن نیز شدیدتر است.
رهامشاور

2 دیدگاه

 • blank

  علی یحیوی, 10 آبان 1401 @ 12:52 ب.ظ پاسخ

  سلام من خیلی دلم میخواد ترک کنم ولی دارویی نیست بشه ترک کرد نامصب و متادون و ب دو همه مخدرن لطفا راهنماییم کنیم راحت شم

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 13 دی 1401 @ 9:56 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   حتما دارو هایی هستند که بتوانید بدون متادون و ب۲ مشکلات خود را حل کنید اما در کنار همه این ها نیاز است که از مشاوره ترک و پزشک متخصص کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور ترک اعتیاد