ماده مخدر زامبی

ماده مخدر زامبی از دیگر مواد مخدر هایی ست که به علت صنعتی بودن آن عوارض خطرناکی را به همراه دارد. در گذشته این ماده جنبه ی دارویی داشته است و در بیمارستان ها به عنوان محرک سیستم عصبی  برای افراد مبتلا به نارکولپسی کاربرد داشته است.با گذشت زمان پزشکان متوجه عوارضی مانند رفتار های عجیب ، پریشانی ، پارانویا و توهمات در افرادی که این ماده را مصرف می کردند ، شدند. این عوارض منجر به اتفاقات نادری در سطح کشور آمریکا شده بود. در برخی از گزارش‌های پلیس محلی آمده بود که افراد به صورت برهنه در خیابان ها می دویدند یا فریاد زنان به سمت ایستگاه های پلیس می رفتند.

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا به این مواد «ماده مخدر زامبی» می گویند؟ مصرف ماده مخدر فلاکا به دلیل جنون هیجانی شدیدی که به فرد مصرف کننده می دهد به زامبی نیز معروف است.افراد بعد از مصرف فلاکا قدرت تمرکزی بر روی رفتار و احساسات را از دست می دهند و بسیار دیوانه وار رفتار می کنند. توهم خارش شدید بدن ، توهم آدم خواری ، هایپرترمی ( پایین یا بالا رفتن ناگهانی دمای بدن) از رفتار های بعد از مصرف ماده مخدر زامبی می باشند.

فلاکا

ماده مخدر زامبی که به فلاکا معروف است که به صورت صنعتی می باشد و به ‌صورت علمی، به‌عنوان یک محرک آمفتامین در نوع کاتینون است و با نام آلفا پی وی پی در آزمایشگاه‌ ها شناخته می‌شود. یک کارشناس مواد مخدر در مورد فلاکا و عملکرد هولناک آن چنین می‌گوید: «در واقع فلاکا شروع به شکل دهی شیمی مغز می‌کند. آن‌ها هیچ کنترلی روی افکار خود ندارند. آن‌ها نمی‌توانند اعمال خود را کنترل کنند. به نظر می‌رسد همگی فکر می‌کنند که یکی در تعقیب آن هاست. فلاکا یک ماده مخدر بسیار بسیار خطرناک است». این ماده مشابه نمک دریایی ست و زیرمجموعه مواد مخدر نمک حمام محسوب می شود. صورت زخمی ، ابر نهم ، نفس شیطان ، رعد و برق سفید ، گرول ، اشک شیطان ، از نام های رایج دیگر این ماده هستند. فلاکا عملکردی مشابه کوکائین دارد اما نکته ی مهم این است که فلاکا بسیار ارزان تر از کوکائین است و ده برابر کوکائین توهم زاست. این مخدر در آمریکا به ( دیوانگی 5دلاری) معروف است زیرا با پنج دلار می توان آن را بدست آورد.در صورتی که قیمت کوکائین 80 دلار است!

فلاکا چیست؟

عوارض ماده مخدر زامبی

فلاکا از ترکیبات موادی مانند هرویین و متافتامین، آمفتامین و محرک های کتینون ساخته شده است . تاثیر این ماده بلافاصله بعد از مصرف آن روی سیستم عصبی مغز (دوپامین و سروتونین) و تخریب نورون است که موجب افزایش سرخوشی کاذب در افراد می شود و با آزاد شدن فیبر های ماهیچه ای و عضلانی جسم در خون ، کنترل بدن از دست می رود. فلاکا تاثیر خود را با سیگار های الکترونیکی ، دود کردن ، بلعیدن ، نوشیدن ،  شیاف کردن ، خوردن ، حل کردن ، بو کردن و تزریق کردن می گذارد. از دیگر تاثیرات این مخدر می توان به بیش فعالی و افزایش انرژی ، تمرکز بسیار بالا ، حس تهاجمی ، بالا رفتن دمای بدن ، نارسایی کلیوی و قلبی ، تشنج ، خونریزی داخلی ، افزایش فشار خون ، هایپرترومی ، تعریق بیش از اندازه ، اختلالات رفتاری و اضطراب شدید اشاره کرد. این ماده عوارض بسیار خطرناکی مانند پاره کردن لباس خود به علت افزایش دمای بدن ، آسیب رساندن به خود و دیگران ( قتل و آدم کشی ) به همراه دارد.

ماده مخدر کروکدیل شبه مواد مخدر زامبی ست!

واقعیت هایی بعد از مصرف ماده مخدر زامبی

ماده مخدر زامبی + عوارض

  1. در سال 2015 دختری 17 ساله بعد از مصرف فلاکا با برخورد بر شیشه پنجره خانه دچار جراحات و خون ریزی شده بوده و در خیابان های فلوریدا به فردی که در حال کوتاه کردن چمن های حیاطشان بود ، حمله کرده است.
  2. فردی به نام کنت کرودر به دلیل توهمات ناشی از مصرف ای ماده در خیابان شلوارش را پایین کشیده بود.بعد از دستگیری با حمله به یکی از پلیس ها سعی داشت ملزومات همراه او را گرفته و با آن‌ها به او ضربه بزند.
  3. در اتفاقی دیگر یک مرد ۳۴ ساله به نام متیو کنی در یک تقاطع بسیار شلوغ و در شرایط عریان در حال دویدن بود. وقتی که نیرو‌های پلیس او را دستگیر کردند کنی ادعا کرد که یک گروه شیطانی لباس‌های او را دزیده و با تعقیب او سعی در کشتنش دارند. این مرد با امید اینکه در خیابان یکی با خودرو خود او را زیر بگیرد در حال دویدن بود، زیرا به گفته خودش اگر با خودرویی برخورد می‌کرد آن افراد از تعقیب وی دست بر می‌داشتند. وی به صراحت عنوان کرده بود که ترسی از کشته شدن نداشته و مرگ را به افتادن به دست این افراد ترجیح می‌دهد.
  4. مردی به نام جیمز وست بعد از مصرف فلاکا با این توهم مواجه شد که ۲۵ خودرو او را تعقیب کرده و قصد زیر گرفتن او را دارند. از این رو این مرد به یک پاسگاه پلیس رفته و برای کمک گرفتن از آن‌ها سعی در باز کردن در ورودی داشت که تا حدودی نیز در این امر موفق بود. مصرف فلاکا نه تنها باعث می‌شود که افراد نسبت به دیگران دست به خشونت توهمی بزنند بلکه آن‌ها را وادار به صدمه زدن به خود نیز می‌کند. در واقع مصرف فلاکا باعث افسردگی و افکار خودکشی می‌شود.

در این سایت https://theconversation.com مطالب بیشتری درباره فلاکا خواهید خواند.

  1. مرد به نام دارن موریسون تحت تاثیر مصرف فلاکا متقاعد شده بود که پیرزن ۸۲ ساله همسایه اش یک شیطان قاتل پوشیده از خون است که قصد کشتن او را دارد. بدین ترتیب او با شکستن در خانه این پیرزن وارد آپارتمان او شده و تا سرحد مرگ او را کتک زده بود.پیرزن به بیمارستان منتقل شد، اما پس از سه ماه درد و رنج به خاطر جراحاتی که برداشته بود درگذشت.
  2. مردی به نام لروی استروثرز، لباس هایش را درآورده و پس از رفتن به پشت بام خانه شروع به تیراندازی به سمت همسایگان خود کرد. او بعد‌ها اعتراف کرد که فلاکا مصرف کرده و به این نتیجه رسیده بود که یک دارودسته خلافکار اهل هائیتی قصد کشتن اعضای خانواده او را دارند. این آخرین اخبار درباره مصرف فلاکا ست که پلیس آمریکا اعلام کرده است.
  • ماده مخدر زامبی چیست ؟
  • نام های رایج مواد مخدر زامبی چیست؟
  • فلاکا از چه موادی درست شده است؟
  • رفتار های بعد از مصرف ماده مخدر زامبی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور ترک اعتیاد