بهترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد |تقویت بدن در دوران ترک

هنگامی که افراد تصمیم به ترک اعتیاد می گیرند، دارای بدنی ضعیف هستند. این افراد برای اینکه مواد مخدر را به بهترین نحو ممکن ترک کنند، باید بدن خود را تقویت کنند. برای تقویت بدن، غذا ها، مکمل ها و نوشیدنی هایی وجود دارد که می توانند آن ها را مصرف کنند. البته ورزش کردن نیز در این زمان کمک شایانی به افراد خواهد کرد. قهوه، آب هندوانه، مرمکی، انار و سایر موارد جزء مفید ترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد، می باشند. ما در این مقاله سعی داریم به طور خلاصه نوشیدنی های کمک کننده به ترک اعتیاد را ارائه دهیم.

چرا مصرف نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد مفید هستند؟

خوردن غذا، مکمل، ورزش و مهم تر از همه نوشیدنی، برای بدن افرادی که در حال ترک اعتیاد هستند بسیار مفید و حائز اهمیت است. چند مورد از فواید مصرف نوشیدنی در زمان ترک اعتیاد عبارت است از:

  • افرادی که مصرف مواد مخدر را کنار می گذارند، میل شدیدی به مصرف دوباره آن ماده مخدر دارند. برای جلوگیری از مصرف دوباره مواد مخدر، مصرف نوشیدنی ها کمک شایانی می کنند.
  • نوشیدنی ها و غذا ها تاثیر زیستی بسیار بالایی در ترک اعتیاد دارند.
  • برخی از دارو ها که برای ترک اعتیاد مصرف می شوند، خودشان اعتیاد آور می باشند. مصرف نوشیدنی ها می توانند جایگزین خوبی برای این دارو ها بوده و از اعتیاد به آن ها جلوگیری می کنند.
  • مصرف نوشیدنی ها برای افرادی که در منزل تصمیم به ترک اعتیاد دارند، بسیار مفید و کمک کننده می باشند.
  • مشکلات و اختلالات گوارشی مانند یبوست و اسهال، مشکلاتی هستند که اغلب افراد در هنگام ترک، با آن ها رو به رو می شوند. نوشیدنی ها در برطرف کردن این مشکلات تاثیر زیادی دارند.

مفید ترین و بهترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد 

برای اینکه اعتیاد به مواد مخدر را راحت تر کنار بگذارید، ما نوشیدنی هایی را برای کمک به شما معرفی می کنیم. این نوشیدنی های مفید شامل موارد زیر می باشند:

قهوه

اغلب افراد می دانند که مصرف قهوه به افرادی که قصد دارند بیش از پیش بیدار بمانند، مفید می باشد. همچنین مصرف قهوه، خستگی افراد را نیز از بدنشان خارج می کند. تاثیر این چنینی قهوه به دلیل وجود کافئین می باشد. زیرا کافئین پس مصرف به گیرنده های مغز که دستور خواب را صدر می کردند، فرمان توقف می دهد. پزشکان و متخصصان از قهوه برای بر طرف کردن علائم ترک، همچون: خواب آلودگی و خستگی، قهوه را تجویز می کنند.

افرادی که در طولانی مدت ماده مخدر را مصرف می کنند، قوای جسمی بدنشان بسیار ضعیف شده و افت شدیدی دارد. بنابراین قهوه می تواند برای تقویت قوای جسمی افراد بسیار کمک کننده باشد. در واقع نوشیدن و مصرف قهوه، می تواند باعث تقویت و بازگردانی جسم و آرامش درونی افراد معتاد شود.

شیر

افراد معتاد علاوه بر مشکلات گوارشی و پوستی، دچار سوء تغذیه نیز می شوند. در واقع آن ها به دلیل مصرف مواد مخدر، قدرت هضم غذا را از دست می دهند. شیر ماده ای است که می تواند بافت ها و اندام های نابود شده بدن و سیستم عصبی و گوارشی بدن را بهبود بخشد. پس مصرف شیر را در زمان ترک، فراموش نکنید.

انار یکی از مفید ترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد

افرادی که ماده مخدر مصرف می کرده اند و حال تصمیم به ترک آن گرفته اند، دچار کمبود ویتامین B و ویتامین C  می باشند. برای بر طرف کردن این کمبود باید نوشیدنی هایی از جمله انار را مصرف کنند. نوشیدن انار باعث جذب این ویتامین ها، در بدن فرد معتاد می باشد. در واقع، طی تحقیقات انجام شده، محققان دریافته اند که مصرف انار مشکلات گوارشی ناشی از مصرف مواد مخدر را بهبود می بخشد. پس می توان گفت که مصرف انار در دوران ترک اعتیاد، تاثیر زیادی داشته و کمک شایانی می کند.

مفید ترین و بهترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد 

آب هندوانه

یکی از دلایلی که معتادان با مشکلات گوارشی یا مشکلات پوستی مواجه می شوند، کمبود آب در بدن این افراد می باشد. برای ترک اعتیاد، بدن افراد باید توانایی دفع سموم را داشته باشد که این دفع سموم با وجود آب کافی، قابل انجام می باشد. هندوانه جزء میوه هایی است که آب فراوانی دارد. پس مصرف آب هندوانه می تواند در این زمینه به افراد در حال ترک، کمک شایانی کند.

آب

سم زدایی بدن یکی از مهم ترین مراحل ترک اعتیاد به مواد افیونی می باشد. افرادی که تصمیم ترک دارند، باید در طول روز مقدار زیادی آب بنوشند. عدم وجود آب، مسبب سخت شدن دوره ترک و سم زدایی می شود، زیرا بدن وابسته به مصرف زیاد مایعات و آب می باشد.

مرمکی

مرمکی گیاهی است که کمک شایانی به افراد در حال ترک می کند. این گیاه را باید مانند چایی دم کرده و در طول روز نوشید. از دم کرده این گیاه برای ترک اعتیاد به مواد افیونی مختلف مانند، شیشه و متادون استفاده می کنند.

مفید ترین و بهترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد 

شربت سکنجبین

شربت سکنجبین به دلیل دارا بودن عسل و سرکه، برای ترک اعتیاد بسیار مفید است. زیرا، مشکلات گورشی و کبدی افراد را بهبود می بخشد. همچنین،سبب خروج صفرای اضافی داخل بدن می شود. پس اگر خودتان یا فردی از نزدیکانتان قصد ترک اعتیاد به هر نوع ماده مخدری را دارید، از مصرف شربت سکنجبین غافل نشوید.

مفید ترین و بهترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد 

استفاده از آب میوه های طبیعی

نوشیدن آب میوه برای بدن انسان مفید می باشد. اما آب میوه هایی که خودتان تهیه کرده و طبیعی میباشد  تاثیر دوچندانی میگذارند. برای ترک اعتیاد، مصرف میوه و آب میوه های طبیعی را از یاد نبرید.

دم نوش زنجبیل

برای معتادان در حال ترک، مصرف مواد مخدر منجر به برزو بیماری های گوارشی و بیماری های کبدی می شود.استفاده از زنجبیل درغذا و مصرف آن به عنوان دمنوش برای کبد بسیار مفید است. همچنین به دلیل برخورداری از آنتی اکسیدان از بروز سرطان در افراد معتاد پیشگیری خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که برای ترک ماده مخدر و تقویت بدن خود و نوع مصرف مواد مغذی باید حتما از پزشک یا متخصص کمک بگیرید. زیرا بسیاری از افراد نمی دانند که چه غذاها و نوشیدنی هایی برای بدنشان در آن هنگام، مفید است. همچنین برای ترک هر گونه ماده مخدر از جمله: تریاک، حشیش، کوکائین، سیگار و غیره باید غذای مخصوصی را میل کرد. ما در مقاله ای جداگانه غذاهای مفید برای ترک اعتیاد تریاک را ارائه داده ایم. بهره گیری از مشاور و متخصص برای ترک اعتیاد بسیار مفید است زیرا آن ها مطابق بدن خود فرد، درمان ها و مواد غذایی و دارو ها را تجویز می کنند. در این زمینه می توانید با ما تماس گرفته و مشاور مخصوص خود را داشته باشید. مشاوران ما در رها مشاور آماده کمک به شما عزیزان و بازگردانی شما به زندگی می باشند.

 

 

  1. قهوه چه اثری بر بدن فرد در حال ترک دارد؟
  2. چرا شیر برای فرد در حال ترک سیار مفید است؟
  3. کمبود آب در بدن فرد معتاد چه مشکلاتی را به همراه دارد؟
  4. آب چگونه به فرد در حال ترک کمک میکند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس