مسکالین

مسکالین چیست

مسکالین چیست؟

مسکالین ماده ی طبیعی توهم زا ست که در کاکتوس های کوچک و بدون خار ، میوه یا دانه های دکمه ای شکل در قسمت بیرونی کاکتوس یافت می شود که موجب افزایش سروتونین در بدن می شود.این ماده از قرن ها پیش معروف به داروی سحرآمیز بوده است که عملکردی مشابه مسکن دارد و به بهبود افسردگی کمک می کند و برای ترک اعتیاد به الکل نیز موثر است.بیشتر جوانان به دنبال این ماده برای افزایش سرخوشی با مصرف ماری جوانا (علف)هستند زیرا مسکالین تحریک کننده ی ترشح سروتونین است.

نحوه تهیه و مصرف مسکالین

بخش بالایی این کاکتوس ها که معروف به تاج کاکتوس هستند از قسمت های دکمه ای شکل تشکیل شده اند که آنها را بریده و بعد از خرد کردن آن را خشک می کنند و به صورت های مختلف مثل جویدن ، دود کردن مشابه تنباکو ، دم نوش ، پودر کردن یا خیساندن در آب و مصرف مایع حاصل از آن به نام سکرآور را مصرف می کنند.مسکالین از طریق روده جذب می شود و تا هشت ساعت اثر گذاری آن باقی می ماند .از اثرگذاری آن می توان به گیجی ، سردرگمی و کور کردن اشتها اشاره کرد.کشت این گیاه در آمریکا ، نيوزيلند، انگلستان ، استراليا، نروژ، سوئد و آلمان قانونی ست و در مراسمات مذهبی در کشور های مکزیک ، پرو ، آمریکای جنوبی به صورت پودر شده از آن استفاده می شود اما در کشور های کانادا ، فرانسه، هلند و آلمان ، مسکالین یک داروی غیرقانونی محسوب می‌شود.

عوارض مصرف مسکالین

با اینکه این ماده از نظر فیزیکی و روانی اعتیاد آور نیست و وابستگی ایجاد نمی کند اما عوارض شدید تری را به همراه دارد برای مثال اختلالات گوارشی که به علت جمع شدن انبوهی از این ماده در کبد و جذب نشدن آن ، بهت زدگی ، توهم بینایی ، خطاهای ادراکی از جمله مشاهده معکوس حروف و کلمات، حساسیت نسبت به رنگ ها ….

توهم : توهم به معنای درک غیرواقعی اتفاقات پیرامون ست که باعث شنیدن صداهای غیرواقعی یا تصاویر غیر واقعی می شود و حاصل تخیلات فرد است.

مسخ شخصیت: یک اختلال روانی است باعث می شود به صورت دوره ای یا مرتبا احساس این را داشته باشید که خارج از بدن خود قرار دارید و یا اینکه اتفاقاتی که در اطراف شما می افتد واقعی نیست.

عوارض مسکالین

اختلال در تعادل:مصرف مسکالین موجب سرگیجه و ناپایدار بودن می شود که در نشستن و راه رفتن مشکل به وجود می آید.

اختلال پارانویا : در واقع پارانویا جزو اختلالات شخصیت است که در این بیماری هم فرد و هم اطرافیان وی به نوعی شکنجه می بینند. افرادی که دچار پارانویا هستند همیشه در حالت تدافعی قرار دارند و گمان می کنند که دیگران سعی بر تحقیر و یا تهدید آنها را دارند.

توهمات بصری : اثر گذاری مسکالین مشابه LSD ست که باعث ایجاد تحریف در فرم و مشاهده نقاط چند رنگ ، راه راه، شطرنجی، خوشه‌های زاویه ای می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ال اس دی (LSD) کلیک کنید

lsd چیست

از دیگر عوارض مصرف مسکالین می توان به اضطراب ، افت تحصیلی ، پرخاشگری ، ضربان قلب شدید ، لرزش و روان پریشی ، مشکلات شخصیتی ، خطر تصادف در صورت رانندگی ، تشنج ، فراموشی ،اختلال حس ،  تعرق شدید ، هشیار نبودن ، منگی ، عدم توانایی در به انجام رساندن مسئولیتهای مهم زندگی ، عدم تمایل به سرگرمی های روزمره ، روان پریشی مزمن ، ضعیف شدن حافظه ، عدم کنترل حواس ، عدم توانایی در تقابل با خانواده و نزدیکان ، بی کفایتی در محل کار، اختلالات فیزیکی ، مشکلات و اختلالات روانی ، روان پریشی دائمی اشاره کرد.

کلام آخر

با اینکه این ماده اعتیاد آور نیست اما در صورت قطع ناگهانی آن منجر به علائم روانشناختی می شود.قبل از ترک این ماده باید با مشاوران متخصص ترک اعتیاد مشورت کنید و با راهنمایی آنها این ماده را کنار بگذارید . مشاوران با راهنمایی های هوشمندانه از بروز مشکلات روانی بعد از ترک جلوگیری می کنند.

 

 

فهرست مطالب

نظرات درمان شدگان رهامشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره کلیک کنید!!!
مشاوره رایگان ترک انواع مخدر
تماس با مشاوران : 09353030968