بستری ترک ماری جوانا

بستری ترک گل

بستری ترک ماری جوانا:بسیاری از افراد بر این باورند که ترک گل در خانه امکان پذیر است اما ترک این ماده به صورت خود سرانه علاوه بر بیهوده بودن باعث بروز علائم ترک و محرومیت در مصرف کننده خواهد شد که مقابله و کاهش این علائم، خود یکی از اصلی ترین دلایل بازگشت به اعتیاد و مصرف مجدد می باشد. اعتیاد یک بیماری است که وجوه مختلف جسمی، روانی و اجتماعی دارد و برای ترک آن، افراد باید از تمام وجوه پاک شوند و اعتیاد را کنار بگذارند. بستری ترک گل در کنار روش های دیگر همچون ترک اعتیاد با طب سوزنی می تواند سرعت بهبودی را افزایش دهد.

بستری ترک ماری جوانا

 از آخرین اقداماتی که افراد در کلینیک های ترک اعتیاد تجربه می کنند؛ بستری برای ترک گل است. در ابتدا مشاوره ترک اعتیاد در کلینیک های ترک اعتیاد برای تشخیص میزان وابستگی، انتخاب بهترین نوع درمان و سلامت جسمی انجام می شود زیرا نوع درمان برای همه افراد یکسان نیست و با توجه به وابستگی افراد انجام می شود.

مراحل ترک ماری جوانا

ترک اعتیاد یکی از سخت ترین کار هایی است که فقط با خواست فرد امکان پذیر است. عوامل زیادی وجود دارد که موجب افزایش انگیزه و اراده فرد معتاد شود که یکی از آنها تغییر دادن افکار و نگرش است. زمانی که افراد به صورت قطعی تصمیم به ترک اعتیاد نگرفته باشند؛ بعد از پایان دوره ترک دوباره به مصرف گل روی می آورند. مراحل ترک اعتیاد با توجه به میزان و مدت مصرف ماده مخدر، مدت زمان و روند درمانی ترک اعتیاد تغییر می کند. با توجه به این موضوع که مصرف متداول گل موجب ایجاد چربی هایی در زیر پوست فرد می شود؛ به طور معمول بین ۷ تا ۱۴ روز طول می کشد تا آنها از بافت چربی خارج شوند؛ همچنین تاثیر گذاری این ماده بر مغز موجب افزایش دوره ترک می شود.

علائم ترک اعتیاد

با وجود اینکه مراحل ترک اعتیاد باعث می شود افراد به سرعت در مسیر بهبودی قرار بگیرند و میل آنها به گل کم شود اما ترگ گل با علائمی همچون تحریک پذیری، کم خوابی، کاهش اشتها، خستگی و اضطراب همراه است. با دیدن این نشانه ها فرد می تواند به این باور برسد که واقعاً به مرحله ترک اعتیاد رسیده و نباید آن را نیمه کاره رها کند. در صورتی که ترک اعتیاد به صورت اصولی انجام شود؛ شدت علائم ترک کاهش می یابد و خوشبختانه مدت زمان ترک مخدر گل کوتاه است و به عواملی مانند سن، وضعیت سلامتی و مدت زمان مصرف بستگی دارد که فقط حدود ۱۰ تا ۱۵ روز طول می کشد.

روش های ترک

برای ترک هر ماده مخدری روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به میزان و مدت مصرف ماده مخدر، مدت زمان و روند درمانی ترک اعتیاد تغییر می کند. عواملی مانند مراجعه به روانشناس، دوری از شرایط وسوسه انگیز، افزایش انگیزه و حمایت خانواده دوره درمان اعتیاد به گل را کاهش می دهند. در ادامه به روش های ترک گل اشاره خواهیم کرد:

 • سم زدایی

سم زدایی از مراحل اولیه ترک اعتیاد است که به سه روش(سم زدایی تدریجی، سریف، فوق سریع) تقسیم می شود. هر کدام از این روش ها با معایب و مزایایی همراه است که انتخاب بهترین روش به شرایط بیمار، میزان مصرف و مدت زمان مصرف بستگی دارد. مهم ترین تفاوتی که سم زدایی سریع گل با فوق سریع دارد، مربوط به تعداد روز بستری بیمار می باشد.  در صورتی که میزان مصرف بیمار بالا باشد معمولاً از شرایط سم زدایی فوق سریع استفاده می کنند. در واقع در این روش با توجه به شرایط جسمانی بیمار ابتدا او را چند روز بستری می کنند و زیر نظر تیم پزشکی می باشد که قبل از آن سم زدایی سریع نیز صورت گرفته است.

 • ترک ماری جوانابه صورت سنتی

روش های زیادی برای ترک گل وجود دارد که به صورت سنتی انجام می شوند. یکی از روش های سنتی، ترگ گل با کندر است که در این روش افراد می توانند با خوردن کندر در طول روز، میل خود را نسبت به اعتیاد کاهش دهند. این روش با وجود اینکه سنتی است اما مصرف بیش از حد کندر باعث بروز مشکلات جسمی همچون زخم معده شود.

بستری ترک گل

علت اهمیت ترک ماری جوانا

از مهم ترین علل ترک گل می توان به تاثیر منفی آن بر جسم و روان اشاره کرد. مصرف این ماده مخدر بر تمام جنبه های زندگی افراد تاثیر می گذارد و باعث بروز پیامد های منفی می شود. مصرف کوتاه مدت ماری جوانا تاثیر مخربی بر مغز می گذارد و باعث بروز مشکلاتی همچون اختلال تمرکز و حافظه، پریشانی، آشفتگی، وحشت و اضطراب شدید، خشکی دهان، اختلال در تکلم، هذیان و یاوه گویی می شود. در صورتی که افراد به مصرف این ماده گل تداوم دهند، عوارض مصرف بلند مدت گل بروز می کند. عوارض مصرف گل عبارت هستند از:

مشکلات ریوی: دود حاصل از مصرف این محرک می تواند ریه های مصرف کننده را ملتهب و تحریک کند که مصرف مکرر آن نیز می تواند باعث سرفه مداوم با مخاط رنگی یا حتی عفونت ریوی شود.

ناباروری: به طور کلی مصرف مداوم گل بر رحم تاثیر می گذارد و موجب ناباروری می شود. در صورت مصرف این ماده در دوران بارداری مشکلاتی نظیر زایمان زودرس، به دنیا آمدن نوزاد مرده، اشکال در رشد جنین بروز می کنند.

تشدید علائم جنون: افرادی که دچار بیماری های روانی یا اختلالات عصبی باشند با مصرف این ماده علائم آنها شدت می یابد زیرا مصرف گل تاثیر مستقیمی بر مغز و سیستم عصبی می گذارد.

افسردگی: افسردگی یکی از اصلی ترین، عوارض بلند مدت مصرف گل می باشد که درمان آن، نیازمند دریافت مشاوره روانشناسی می باشد .

اختلالات ذهنی: تخریب سلول های مغزی از مهم ‌ترین عوارض مصرف ماده مخدر گل بر بدن است. این عارضه باعث می شود که مغز نتواند به صورت طبیعی فرمان دهد و عوامل دیگری از جمله اختلال حافظه و کاهش بازدهی مغز را به همراه دارد.

کلام آخر

بستری ترک ماری جوانا یکی از بهترین روش هایی است که در کلینیک های ترک اعتیاد انجام می شود. این روش از اصولی ترین روش های ترک ماده مخدر گل است که مزایای بسزایی همچون ترک گل از تمام وجوه(جسمی و روانی) می شود. کلینیک های ترک اعتیاد با ارائه خدمات روانشناسی، مشاوره های فردی و گروهی، آموزش های لازم برای خانواده ها در کنار این روش به درمان افراد کمک می کنند.

 1. بستری ترک ماری جوانا چگونه است؟
 2. علائم ترک ماری جوانا چیست؟
 3. طول زمان ترک گل به چه عواملی بستگی دارد؟
 4. عوارض مصرف کوتاه مدت گل چیست؟
 5. تاثیر گل یا ماری جوانا بر مغز چگونه است؟

فهرست مطالب

نظرات درمان شدگان رهامشاور
4 دیدگاه
 • آزاده, 21 آبان 1401 @ 8:50 ق.ظ پاسخ

  با درود و سپاس فراوان خدمت دوستان عرض میکنم کهاین جانب مدت هشت سال non stop (هر روزه) به مقدار زیاد مصرف داشتم اما دو سالی هست که کامل گذاشتم کنار و ترک کردم و لذایذ زندگی و قشنگی های زندگی رو دقیقا بعد از یه هفته ترک احساس کردم و چشیدم و هم چنان به لطف خدا از منجلاب گل بیرون امدم دوستان ترک گل بستگی مستقیم به شخصیت شما و رویه ی زندگی خود شما بستگی داره اول تصمیم قاطعانه و محکم ایستادن در مقابل لغزش بعد مشاوره برای جلوگیری از لغزش ها و اینکه واقعا اینو قبول کنید که اول و اخر کسی که بهتون کمک میکنه فقط خود شمایید پس مطمعن باشید اگه درک درستی از زندگی خود و اهداف خودتون داشته باشید میتونید بدون هیچ مشاور و دارویی به تنهایی در منزل ترک کنید همان کاری که من انجام دادم ممنون و سپاس و دعا برای همگان که گرفتار مخدرات هستند.

  • تحریریه رها مشاور, 10 آذر 1401 @ 2:39 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ترک گل برای شما خداروشکر ممکن شده است ولی همه با توجه به اثرات مغزی و تخریب این محرک نمی‌توانند درست فکر و تصمیم بگیرند و اول در ترک این محرک اراده و تصمیم زیاد نقشی ندارد و باید در ابتدا توسط روانپزشک و روانشناس عوارض جسمی کاسته شود و سیگنال‌های گرفتار آرامش پیدا کند و بعد فرد بعد از تنظیم پیام اورهای مغزی مشاوره آغاز گردد.
   اگر تکنیک شما درست بود همه معتادین گل راحت ترک می‌کردند. ما با یک بیماری پیچیده سر و کار داریم و بیماری از هر فرد به فرد دیگر فرق می‌کند. یک نفر برای ترک میاید و یک نفر را خانواده می‌آورد.
   عوارض مهم مصرف گل بی انگیزگی و بی تفاوتی هست و بدونه مشاوره و دارو اگر اجازه بدهیم خود فرد خوب شود شاید این مرحله سالها طول بکشد و فرد درمان را نخواهد‌.
   تنظیم مغزی و انگیزش با پزشک اعتیاد و مشاور نیاز هست.

 • علی, 4 بهمن 1401 @ 0:08 ق.ظ پاسخ

  دقیقا درسته،من ۲سال گل میکشیدم البته خودم پرورش میدادم به خاطر نخریدن وامسال حشیش مصرف میکردم،تصمیم به ترک گرفتم خودسرانه، بعد ۲روز علائم ترک شروع شد،یا خداااا تپش قلب،اضطراب شدید،افسردگی،لرز،احسا س مردن داشتم به شدت،تو عمرم ازبلوغ به اینور گریه نکردم ۳۷ سالمه،ترکش گریمو درآورد،گرفتگی سر دقیق تو ساعاتی که مصرف داشتم ،دیگه قابل تحملم نبود،روان‌پزشک نجاتم داد،آلپرزولام نیم،۴۵روز نمیکشم،الانم ۳روزه دارم آلپرزولام و کم میکنم چون شنیدم خیلی عوارض داره

  • تحریریه رها مشاور, 23 بهمن 1401 @ 10:36 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز شما تحت تاثیر محرکات در دسترس مثل کاشت و داشتن گل به این اعتیاد آسیب زننده مبادرت کردید و چون ترک گل به شدت سیستم های عصبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و تا حالات روانی جسمی خوب نباشد فرد نمی‌تواند ترک را ادامه دهد چقدر خوب که زیر نظر روانپزشک اقدام به بازپروری میکنید آلپرازولام در دوز کم مشکل ندارد و قطع و کم کردن حتما زیر نظر پزشک باشد .هرچه اضطراب و افسردگی و آشفتگی در کنترل باشد احتمال لغزش کمتر است.موفق و سلامت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره کلیک کنید!!!
مشاوره رایگان ترک انواع مخدر
تماس با مشاوران : 09353030968