ترک شیره تریاک با بهترین روش در منزل

 هنگامی که نام ترک اعتیاد به میان می آید، افراد فکر می کنند که حتما باید به کمپ های ترک اعتیاد بروند. اما باید بدانید افرادی که دارای اعتیاد به مواد مخدر هستند، می توانند در منزل اعتیاد را ترک کرده و به زندگی عادی خود بازگردند. ترک شیره تریاک در منزل دلایل مختلفی دارد. این افراد می توانند در منزل مصرف شیره تریاک را کنار گذاشته و به زندگی عادی خود برگردند. برای ترک این ماده مخدر در منزل، نباید به یکباره مصرف را کنار بگذارید. ترک یکباره آن منجر به سکته قلبی و به کما رفتن افراد می شود. افراد باید با کاهش دوز مصرفی به مرور زمان، این ماده مخدر را کنار بگذارند. در ادامه برخی از روش های ترک شیره تریاک را برای شما ارائه خواهیم داد.

ترک شیره تریاک با متادون

در روش ترک شیره با متادون، مصرف شیره باید به یکباره متوقف شود. در این روش اگر مصرف شیره را به یکباره متوقف کنیم، متادون جایگزین شیره می شود. مصرف متادون عوارض مصرف شیره و خماری شیره را کمتر می کند. اگر می خواهید که شیره تریاک را با متادون ترک کنید، به یاد داشته باشید که حتما باید از افراد متخصص و مشاوران کمک بگیرید. اگر بدون توصیه پزشکی از متادون برای ترک استفاده کنید، منجر می شود که شما به متادون اعتیاد پیدا کنید. حال شما مصرف شیره را ترک کرده اید اما مصرف متادون را آغاز کرده اید و از این پس باید اعتیاد به متادون را ترک کنید. اما اگر به اندازه متادون را مصرف کنید، به آن اعتیاد پیدا نخواهید کرد.

ترک شیره تریاک با متادون

ترک شیره تریاک با کمک بوپروفین(ب2)

ترک شیره تریاک با کمک بوپروفین یا همان ب 2 ، یک روش دارویی برای ترک اعتیاد است. این روش همانند روش ترک با متادون می باشد. بوپروفین، علائم و عوارض ترک شیره را کاهش می دهد. برای بهره گیری از این روش نیز باید از افراد متخصص و مشاوران کمک بگیرید. مشاوران،طبق وضعیت هر بیمار، دوز و مقدار مصرفی مناسبی را تعیین می کنند و شما باید در همان میزان آن را مصرف کنید. اگر بوپروفین را بیش از اندازه تجویز پزشک مصرف کنید، مانند متادون اعتیاد آور است و شما به آن وابسته شده و اعتیاد پیدا خواهید کرد. همچنین در این روش متخصصان، با استفاده از ابزار های مختلف و مناسب، از بازگشت افراد به سمت مصرف دوباره شیره جلوگیری می کنند.

ترک اعتیاد به شیره با روش سم زدایی (UROD)

سم زدایی(UROD) اولین قدم برای پاک کردن بدن از هر گونه ماده مخدر است. این روش جدید ترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد است که به این روش، روش فوق سریع نیز گفته می شود. در این روش از داروهایی مانند آنتاگونیست استفاده می شود. اغلب افرادی که قصد ترک اعتیاد را دارند از این روش و این دارو استفاده می کنند. این دارو باعث می شود فرد بیهوش شده و تحمل خماری را داشته باشد. این روش برای افرادی که شیره تریاک را در دوز بالا مصرف می کردند، پر کاربرد است. زیرا این افراد خماری بیشتری دارند و تحمل این خماری برای آن ها سخت است. با بهره گیری از این روش راحت تر می توانند شیره تریاک را ترک کرده و تحمل خماری برایشان آسان تر شود.

ترک اعتیاد به شیره به روش های روان درمانی

اولین اولویت در هنگام ترک شیره تریاک، درمان بیماری های ذهنی و روانی فرد است. زیرا اعتیاد بیماری مغز است و می تواند آسیب های زیادی به ذهن و روان انسان وارد کند. اگر تصمیم گرفته اید که در منزل شیره تریاک را ترک کنید، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و با کمک آن ها از راه دور این ماده مخدر را ترک کنید. روان درمانی اگر همراه با دارو درمانی باشد، تاثیر بسیار زیادی داشته و به تسریع بهبود افراد کمک شایانی خواهد کرد.

درمان های انگیزشی و درمان های شناختی و رفتاری، موثر ترین روش های ترک شیره می باشند. در این روش ها، افکاری که مانع ترک می شوند را شناسایی می کنند. همچنین، محرک هایی که افراد را وسوسه به مصرف دوباره شیره تریاک می کنند، شناسایی می شوند. افراد در این روش ها در مقابله با وسوسه های مصرف دوباره آموزش داده می شوند.

ترک کردن شیره تریاک چند روز طول می کشد؟

اولین اقدام برای ترک اعتیاد به شیره تریاک، اراده است. شما ابتدا باید اراده کنید و برای ترک اعتیاد تصمیم قاطع بگیرید. پس از آن با روش هایی که در بالا ذکر شد این ماده مخدر را کنار بگذارید. ترک شیره چه زمانی طول می کشد و چند روز دیگر بهبود پیدا می کنیم؟ این سوالی است که اغلب افرادی که با مشاوران ما تماس می گیرند، می پرسند. مدت زمان ترک و عوارض و علائم ترک شیره تریاک، برای هر فرد متفاوت است. اما اگر بخواهیم پاسخ دقیقی به این سوال بدهیم، باید بگوییم که در حدود ده الی 16 روز ترک این ماده مخدر طول خواهد کشید. در نظر داشته باشید که ترک کامل این ماده مخدر بیش تر از این دوره طول خواهد کشید. ده الی 16 روز طول می کشد که بدن از مواد مخدر پاک شود. پس از گذشت این زمان فرد به خانواده و متخصصان نیاز بیشتری دارد تا دوباره به سمت اعتیاد باز نگردند.

برای ترک کردن شیره تریاک چه مواد غذایی مفید است؟

اغلب بیمارانی که اعتیاد دارند، فقط به دوره سم زدایی و مصرف قرص های مکمل و ویتامین ها توجه کرده و به رژیم غذایی اهمیت چندانی نمی دهند. باید بدانید که آنتی اکسیدان ها، فیبر ها، سبزیجات، میوه های مفید و ارگانیک و دیگر مواد غذایی به بدن شما برای ترک اعتیاد به شیره تریاک کمک می کنند. بیمارانی که قصد ترک اعتیاد دارند باید بیشتر از مواد قندی استفاده کنند. همچنین مصرف پروتئین ها، سبزیجات و آب بسیار برای بدن افراد بسیار مفید می باشد.

برای ترک شیره تریاک چه غذایی بخوریم؟

شیره تریاک بسیار اعتیاد آور است و ترک این ماده بسیار سخت است. به همین دلیل، فردی که قصد ترک این ماده را دارد، به تنهایی نمی تواند این ماده را ترک کند. خانواده این افراد می توانند حامی او شده و به او در این مرحله از زندگی کمک کنند. شیره تریاک را می شود در منزل ترک کرد اما باید با مشاورین و متخصصان با تجربه ای در ارتباط باشید. متخصصان هم در درمان هایی دارویی و هم در درمان های روانی افراد بیمار را یاری خواهند داد. شما می توانید برای ترک اعتیاد به شیره تریاک با مشاورین ما در تماس باشید و این مرحله سخت را پشت سر گذاشته و به زندگی عادی خود بازگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس