برای ترک تریاک چه بخوریم درد نکشیم؟

blank

برای ترک تریاک چه بخوریم درد نکشیم؟ ترک اعتیاد به هر ماده ی مخدری دارای سختی ها و دشواری هایی می باشد اما با کمک بعضی دارو ها بیمار دیگر نیاز نیست تا درد زیادی را تحمل کند و تنها با اراده قوی میتواند از این سختی و دشواری رهای پیدا کند. اما ترک تنها با دارو امکان پذیر نیست و بیمار باید از لحاظ روحی آمادگی کامل داشته باشد تا  بتواند این مسیر را به انتها برساند. عزم بیمار در ترک تریاک و یا سایر مواد مخدر همیشه حرف اول را میزند.
چنانچه کسی بدون میل شخصی وادار به ترک شود طول دوران رهایی بیمار مدت طولانی نخواهد بود. تیم مشاوره ما میتواند به بیمار کمک کند تا در این مسیر با ثبات کامل قدم بگذارد و به رهایی نهایی برسد.

این سوالی ست که هر فردی که قصد ترک تریاک را دارد از اطرافیان خود میپرسد.به  دلیل ترس از درد شدید خماری پس از قطع مصرف تریاک،بسیاری از افراد به ترک این مخدر اقدام نمیکنند. درد وحشتناک خماری پس از قطع تریاک باعث شده بسیاری از معتادان تنها دو یا سه روز و حتی تنها یک ساعت خماری را تحمل کننند. کسانی که  تجربه ترک کردن تریاک را داشته اند معتقدند وقتی بدن از مخدر تریاک سم زدایی میشود دردی سوزناک و به شدت غیر قابل تحمل تمام بدن تا مغز استخوان هارا فرا میگیرد.اما باید پرسید این افراد که تریاک را ترک کرده اند چه راه حلی برای کاهش درد خماری به کار برده اند تا توانستند در مقابل این هیولای وحشتناک پیروز شوند؟متدها و خوراکی هایی وجود دارد که درد خماری را کاهش میدهند.برای اینکه بدانید چه چیزی برای کاهش درد خماری مناسب است با ما در این مقاله همراه باشید.

ترک تریاک

میتوانید برای خواندن مقاله راههای درمان و ترک تریاک چگونه است؟ در رهامشاور کلیک کنید.

تریاک چیست و در چه مواردی مصرف میشود؟

تریاک یک ماده ی مخدر طبیعی ست که از گیاه خشخاش گرفته میشود. این ماده ی طبیعی به دلیل کدئین و مورفین موجود در ترکیباتش به کاهش درد کمک شایانی میکند. در گذشته از تریاک به عنوان ماده ی ضد درد و نوعی داروی بیهوشی در عمل های جراحی،داروی مسکن و … استفاده میشد. از تریاک برای مصارف دارویی هنوز هم استفاده میشود و اکثر داروهای ضد درد و مسکن از ترکیبات تریاک نشکیل شده است.اما در کنار مصارف مفیدی که این دارو دارد به شدت اعتیاد آور است و بسیاری از افراد که به قصد کاهش درد از تریاک استفاده کردند به دام اعتیاد به این مخدر طبیعی افتادند.

علائم خماری ترک تریاک

بعد از اینکه مصرف تریاک قطع شد تا زمانی که اثر آن هنوز در بدن باشد بدن واکنشی نشان نمیدهد  و فرد به اصطلاح هنوز نشئه است ،عموما میتوان گفت 3 تا 4 ساعت طول میکشد که اولین نشانه های خماری در فرد ظاهر شود و به محض خروج تریاک و مورفین و کدئین موجود در ترکیباتش از خون ،بدن واکنش شدیدی نشان میدهد. از علائم خماری تریاک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاری چشم 
 • خمیازه کشیدن‌های زیاد و مکرر
 • تب و لرز شدیدی
 • لرزش
 • تعریق
 • آبریزش بینی
 • درد عضله‌ها و مفاصل
 • اسهال
 • یبوست 
 • خارش بد

میتوانید برای اطلاعات بیشتر از علائم خماری تریاک کلیک کنید.

مصرف تریاک

داروی کاهش درد خماری ترک تریاک

متادون یکی از داروهای  شیمیایی موثر در درمان و کاهش چشم گیر درد خماری تریاک و سایر مواد مخدر ها است. متادون با تغییر نحوه پاسخ مغز و سیستم عصبی به درد علائم دردناک ترک تریاک را کاهش می‌دهد. درست است که این دارو در درمان ترک اعتیاد کمک کننده است اما باید دانست که متادون، اگر بدون تجویز پزشک و خود سرانه مصرف شود، بعد از گذشت حدود یک سال، عوارضی جدی همراه خواهد داشت. این ماده مانند مخدرهای دیگر  می‌تواند فرد را از لحاظ فیزیکی و یا روانی به خود وابسته کند. به عنوان مثال، می‌تواند احساس سرخوشی کاذب ایجاد کند.

در رهامشاور میخوانید:سم زدایی با متادون چگونه است؟

تسکین خماری ترک تریاک

برای ترک تریاک چه بخوریم درد نکشیم

درد عضلانی شدید به خصوص در ناحیه  پشت پا که به سندرم پای بی قرار مشهور است به همراه استخوان دردهای شدید ،سوزن سوزن شدن، خارش، ضربان و کوبیدن، سوزش، کشش و خزیدن چیزی روی پاها علی الخصوص  قبل از خواب، هنگام دراز کشیدن و یا نشستن طولانی مدت بر روی صندلی علائمی ست که  در روزهای  اولیه ترک به خصوص درروزهای دوم سوم تا روزهای دهم یازدهم که درد به اوج خود میرسد و بسیار غیر قابل تحمل میشود

در دوران ترک تغذیه مناسب بسیار حائز اهمیت است زیرا بدن در این دوران به شدت ضعیف شده و سیستم ایمنی بدن قدرت اولیه خود را از دست میدهد به همین دلیل تقویت بدن میتواند کمک فراوانی به فرد درحال ترک بکند.استفاده از مواد غذایی پروتئین دار و سبزیجات و میوه ها ،همچنین  استفاده از آب میوه های طبیعی و دتاکس ها که مخلوطی از آب معمولی با تکه های میوه هستند استفاده کرد. در این دوران از غذاهای چرب به هیچ عنوان استفاده نکنید.

میتوان از دمنوش های طبیعی آرامبخش و ضد درد مانند گل بابونه، دمنوش گل شقایق نعمانی و دمنوش مریم‌گلی و دمنوش بید استفاده کرد. دم‌کرده زرشک در معتادان گرم‌مزاج بسیار مفید است،تریاک موجب افزایش خشکی در بدن می‌شود که مصرف داروها و غذاهایی  مانند جگر،پسته، عدس ،اسفناج و …که خون خوب در بدن تولید می‌کند بسیار کمک کننده است.استفاده از سایر داروهای گیاهی مانند سکنجبین، آویشن، رازیانه و گیاه بیت نیز در درمان ترک اعتیاد پیشنهاد می شود.

علاوه بر این ها رفتن به بادکش گرم، ماساژ درمانی با روغن‌های گیاهی نیز در سم زدایی بدن میتواند کمک کننده باشد.یکی از روش های مرسوم میان معتادان برای رهایی از هجوم دردهای عضلانی شدید دوش آب سرد است.

مکمل های غذایی مناسب در طول دوره ی ترک

مکمل های غذایی مناسب در طول دوره ی ترک

علاوه بر تغذیه مناسب مصرف مکمل های زیر هم در کاهش درد و کمک به روند ترک بسیار اثرگزار است.

مکمل‌های َACN استیل سیستئین (N-acetylcysteine)(NAC):

آنتی‌اکسیدانNَAC   میتوان گفت بهترین ماده غذایی بسیار  مهم برای کاهش یا حذف رفتارهای اعتیادآور است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که NAC تا حد زیادی می‌تواند تمایل به کوکائین و علاقه به قمار را کاهش دهد و ممکن است به کاهش میل به الکل کمک کند.از طرفی این ماده در حل و فصل وسواس، جویدن ناخن و کشیدن مو خود مفید است. محققان معتقدند که NAC سطح برخی از انتقال‌دهنده‌های عصبی را تنظیم می‌کند.در دوران نقاهت ترک اعتیاد ، روزانه ۵۰۰ میلی‌گرم NAC، یک تا چهار بار در روز، بدون غذا میل کنید. تا از وسوسه های مصرف تریاک در امان بمانید.

مکمل ویتامین C

 مغز به‌طور معمول مقدار زیادی ویتامین C در خود دارد که می‌تواند در برابر اثرات سمی محرک‌ها از مغز محافظت کند. دوز زیادی از مکمل ویتامین C نیز ممکن است فعالیت گیرنده‌های مخدر در مغز را تغییر دهد و منجر به علاقه کمتر به مواد مخدر شود. روزانه ۳۰۰۰-۱۰۰۰ میلی‌گرم ویتامین C در دوزهای جداگانه مصرف کنید.

مکمل B کمپلکس

ویتامین B کمپلکس عملکرد طبیعی کبد را برمیگرداند و به کاهش هوس مصرف کمک می‌کند.  یک مکمل B کمپلکس قوی را انتخاب کنید و در دوران نقاهت ترک اعتیاد ، آن مکمل را مصرف کنید.

مکمل B کمپلکس

به طور کلی ترک تریاک بسیار سخت است و به دلیل دردهای شدید و عوارض خماری وحشتناکی که دارد ضروری ست که از مشاوران متخصص در زمینه ترک اعتیاد و ارتباط با همدردان خود و راهنمایی گرفتن از افرادی که خودشان نیز روزی تریاک را ترک کرده اند بسیار میتواند در این راه به شما کمک کند.مشاوران متخصص و ماهر ما در رها مشاور میتوانند در این زمینه به شما راهنمایی های قابل اهمیتی بدهند.

 1. تریاک چیست؟
 2. علائم خماری تریاک چیست؟
 3. برای کاهش درد خماری تریاک از چه دارویی استفاده میشود؟
 4. برای تسکین درد خماری از چه دمنوش هایی استفاده میشود؟
 5. چه مکمل های غذایی برای طوال دوران ترک مفید است؟

برای زیشه کن کردن این مواد مخدر تنها یک نفر کافی نیست، بهتر است همه برای سلامتی جوانان این  مرز و بوم دست به یکدیگر دهیم و در راستای سلامت سازی جامعه مان در صورت مشاده فروشندگان مواد مخدر با ستاد مبارزه با مواد مخدر و یا نزدیک ترین ایستگاه پلیس تماس بگیریم:)

43 دیدگاه

 • blank

  محسن, 15 شهریور 1400 @ 6:06 ق.ظ پاسخ

  باسلام وخسته نباشید من روزی سه گرم تریاک مصرف میکنم وباقرص ب۲ میتوانم بزارم کنارمشکل اینه که بعدچندوقت چه قرصی بخورم که بتونم ب۲ روهم بزارم کنارباتشکرازشما وراهنمایتون

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 19 بهمن 1400 @ 8:59 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ب ۲ برای سم زدایی طبق نظر پزشک میباشد و بعد با روش هایی مانند (ویتامین و سرم تراپی و ترک آهسته ) به پزشک ترک مراجعه کنید تا کمتر اذیت شوید.

 • blank

  جمالی, 11 دی 1400 @ 5:55 ب.ظ پاسخ

  سلام، من تو ترکم نزدیک 5 سال به تریاک اعتیاد دارم الان نزدیک 3 ماهی هست مصرف و کم کردم این غذاهایی که گفتید بخورم به پاک شدن سریعترم کمک میکنه؟

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 17 بهمن 1400 @ 7:53 ب.ظ پاسخ

   سلام
   شما دوباره مصرف را شروع کرده‌اید و تازمانی که حتی مقدار کم مصرف میکنید تاثیری در پاک شدن ندارد.سم زدایی فقط با غذا نیست و تحت نظر متخصص انجام شود

 • blank

  مسعود, 23 بهمن 1400 @ 8:42 ب.ظ پاسخ

  من ۱۵ سال شیره گشیدم برا ترک رفتم دکتر تامین اجتماعی برام یه یسری دارو نوشت که بعضی داروها رو نداشتند رفتم از داروخانه شهر تهیه کردم مصرف داروها ده روزه بود ببشتر دارو های خواب اور بود ویتامین ب وچند دارو برا درد بود و قرص اهن فقط هر وقت خابم نمیبرد یه دوش اب ولرم میگرفتم غذا چرب اصلا نخورید خوردن شیر هم خوبه واب زیاد واب زرشک با تشکر

  .

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 29 بهمن 1400 @ 11:58 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   خیلی خوب هست که شما ترک مصرف کردید ولی ترک هم روانپزشکی هست هم دارویی و درمان نگهدارنده برای جلوگیری از عود و درمان افسردگی و اضطراب هم باید درنظر گرفته شود.

 • blank

  عبدالله, 13 اسفند 1400 @ 3:38 ق.ظ پاسخ

  سلام من روزی نیم گرم تریاک میخوردم اما دوروزه ترک کردم خیلی درد دارم چیکار کنم

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 16 اسفند 1400 @ 11:13 ب.ظ پاسخ

   سلام
   بدون سم زدایی و درمان نگهدارنده و مشاوره روانپزشکی ترک بسیار سخت و دارای عود میباشد.حتما با متخصصین ما در این زمینه همراه شوید و راهکار درست درمانی را پیش بگیرید.قطع مصرف ملاک نیست باید اعتیاد رفتاری نیز درمان شود.

 • blank

  رقیه اینانلو, 26 فروردین 1401 @ 11:53 ب.ظ پاسخ

  سلام خسته نباشید نامزده من تریاک مصرف میکرده والان 3 روزه که داره ترک میکنه خیلی درد داره نمیشه هیچ قرصی مصرف کنه از درد زیاد پا اصلا نمیتونه بخابه

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 30 فروردین 1401 @ 5:34 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   یک قرص به تنهایی و بدونه سم زدایی کارساز نیست حتمابا پزشک و مشاور اعتیاد همراه شوید .ترک ماده فقط کافی نیست. جسم و روان باید درمان شود تا امکان عود کاهش پیدا کند.مسکن های معمول به تنهایی کافی نیست.

  • blank

   داریوش, 11 آذر 1401 @ 12:07 ب.ظ پاسخ

   سلام به شما همگی
   علائم ترک عادیست.فقط دوش و از زانو به پایین یکسره با آب سرد شسته شود و به جلسات ان ای معرفیش کن که بهترین راهه

   • blank

    تحریریه رها مشاور, 13 دی 1401 @ 9:40 ق.ظ پاسخ

    سلام دوست عزیز
    در کنار روش درمانی شستن دست و پا و دوش نیاز به درمان پزشکی، درمان روان و ذهن است. بیماری اعتیاد بیماری پیچیده و چند بعدی است و باید با کمک و روش های علمی به سراغ رفع آن رفت.

 • blank

  حمید, 26 فروردین 1401 @ 11:55 ب.ظ پاسخ

  سلام من سهم زدایی کاملم سه دوباره گرفتار یک هفته مصرف شدم الان دوتا قرص متا گرفتم شروع کردم و تمام شده قرص ها و الان یه کم حال دل خوبی ندارم بنظرتون چکارم و دیگه راهی برای برگشت ندارم.

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 30 فروردین 1401 @ 5:36 ب.ظ پاسخ

   سلام
   شروع دوباره شما لغزش است و نگذارید بعد از تکرارهای زیاد به عود تبدیل شود دوباره محکم تر شروع کنید با مشاور صحبت کنید و محرک‌ها و وسوسه ها را شناسایی و راه حل یابی کنید مهارت‌های فکری و احساسی و جسمی را با ایشان پرورش دهید .درمان را با متادون و دارو تحت نظر پزشک پیگیری کنید .بیماری مزمن عود و لغزش دارد ناامید نشوید.
   موفق باشید

 • blank

  علی جوجو, 24 تیر 1401 @ 10:44 ق.ظ پاسخ

  سلام من شیره ام میکشیدم و ام میخوردم بد ترک کردم با سم زدایی ولی دنیای درد کشیدم باز شروع کردم دو روزی

  باز آمدم شربط خوردم

  روز اول دو سیسی بد کم کردم بازم درد کشیدم

  باز آمدم چن روزی درد کشیدم از اعطاری کپسول ترک بود گرفتم اینم بدرد نمیخوره اگه خدارو قبول داری منو ترک بده بخدا هرچی پول داشتم و دادم هیچی ندارم چون جوانم دلم واسه خودمو مردم میسوزه 25سالمه دیگه جونی نمونده واسم اول خدا دوم خدا سوم شما کمکم کنین. چون هرکاری کردم نشد سه ماه دارم جون میدم

 • blank

  سیده شمسیه زمانی, 29 تیر 1401 @ 3:09 ق.ظ پاسخ

  سلام همسر من کمتراز یک ماه پیش اقدام به ترک کرد دوهفته بستری شد بعد عمل دیسک کمر انجام داد بعداز عملش متوجه شدم باز تریاک مصرف کرده الان درد شدید پا و کمر داره که با هیچ مسکنی آروم نمیشه چه کار کنم

 • blank

  محمد, 1 مرداد 1401 @ 4:28 ب.ظ پاسخ

  سلام میخواستم بدونم ایا داروی ترک اعتیاد در داروخانه ها موجود است؟ و چه دارویی باید تهیه کنیم.

 • blank

  مهدی, 14 مرداد 1401 @ 2:28 ب.ظ پاسخ

  سلام
  من ۱۹سال مواد مصرف میکردم.از ترامادول شروع شد و بعد تریاک و شیره شد چندین بارم تصمیم ب ترک گرفتم گفتن میشه که با متادون ترک کرد این کارو کردم اما بدتر شدم و باز ۲سال ب۲ خوردم که از همه بدتره اومدم ترکش کنم ۲۴روز ی دردی کشیدم که تاحالا تجربه نکرده بودم دوباره برگشتم به شیره چون تریاک جواب نمی‌داد بعد از دوسال مصرف شیره روزی ۳گرم دیگه خسته شدم.من خیلی ترک کردم اما هیچ موقع اینقدر خسته نبودم چون دیگه نشعه نمی‌شدم.این همه آدم معتاد بودن ترک کردن ندیدم و نشنیدم از ترک کسی بمیره اما از مصرف مواد خیلی دیدم و شنیدم.گول اینطور ترک هایی که با متادون و ب۲ هست رو نخورید بدتر میشید.یا علی

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 شهریور 1401 @ 7:33 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ترک مواد با توجه به مزمن بودن این بیماری تدریجی و با درمان زمینه هایی مثل افسردگی.اضطراب و استرس و تحمل و کنترل …..انجام می‌شود. درمان نگهدارنده مثل متادون و ب ۲ با مقدار خیلی کم و تعیین شده ی پزشک متخصص اعتیاد نه هر پزشکی و با روش درست کمک کننده هست ‌از نظر اینجانب شما راه و روش صحيح را پیش نبرده اید و بسیار اذیت شدید ب ۲و متادون اگر درست استفاده نشود و مقدار بالا باشد خودش نوعی اعتیاد محسوب می‌شود. خداروشکر که در حال موفق هستید.

   • blank

    مرتضی, 6 آذر 1401 @ 6:56 ب.ظ پاسخ

    سلام ، من از ۱۸ سالگی گرفتارش بودم تا ۲۵ ، دیگه خسته و درمونده از همه جا با کنگره ۶۰ آشنا شدم و پر انرژی بدون ذره ای نا امیدی و درد به مدت ۵ سال گذاشتم کنار ، بدون ذره ای وسوسه ، ولی توصیه هاشونو پشت گوش انداختم و چرخ زمونه به کامم نچرخید ، من که حتی فراموش کرده بودم مواد چیه ، دوباره لغزش کردم ، زندگی یک فشاری بهم آورد که سنگ رو آب میکرد ، الان دوباره میخام برم همونجا ، چونکه باعث شد زندگی مو بسازم ولی قسمت و بدشانسی نذاشت اما نا امید نیستم و دوباره میرم و این بار محکمتر از قبل ، دوستان برای رهایی باید جسم ، روان ، جهانبینی تون درست بشه و به تعادل برسه ، با متادون و ب ۲ و.. فقط بدتر میشین

    • blank

     تحریریه رها مشاور, 10 آذر 1401 @ 2:04 ب.ظ پاسخ

     سلام دوست عزیز
     درمان روان و جسم و علت زمینه ایی مانند: افسردگی اضطراب، وسواس،نداشتن کنترل،تاب آوری که در روانشناسی سلامت مهم است اگر درست و با پیگیری متخصصین روان حل شود فرد با مشکل شدید، هم دنبال بهانه لغزیدن نباید باشد.
     خشم حل مسائل. بهتر است توسط مشاور آموزش مهارت داده شود تا احتمال لغزش کم شود. هر فردی با توجه به شرایط خودش نوع درمان و راه درست را پیدا می‌کند.شما علاوه بر ثبت نام در کنگره علت لغزش و نداشتن تحمل و تاب آوری را درمان کنید تا احتمال لغزش و عود این بیماری کاهش پیدا کند.

 • blank

  ارش, 23 مرداد 1401 @ 6:16 ب.ظ پاسخ

  سلام ببخشید مزاحم شدم من چند سال شیره مصرف میکردم الان 21 روزه بدونه هیچ دارو یا قرص ترک مصرف کردم فقط چند تا دمنوش بابونه وزنجبیل دمنوش گل گاوزبان خوردم ولی الان با اینکه ۲۱ روز گذشته هنوز درد پا و بیخوابی شبانه رو دارم خواستم اگر امکانش هست بزرگواری کنید راهنمایی کنید ممنون

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 شهریور 1401 @ 7:26 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   بهتر است حتما توسط پزشک متخصص اعتیاد ویزیت شوید .درمان نگهدارنده جهت درد و وسوسه برای جلوگیری از عود مجدد مهم است.فقط ترک مواد نیست بلکه جلوگیری از عود هم مهم است. باید تشخیص داده شود چه مشکلی شما را به سمت اعتیاد برده؟؟؟ تا بتوان حتما با مشاوره و راهنمایی پزشک حل شود.

 • blank

  حسن, 29 مرداد 1401 @ 2:20 ق.ظ پاسخ

  NAتنها جایی که ب کمک هم درد ای از جنس خودی ب پاکی و سلامتی بر میگردید.

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 شهریور 1401 @ 7:16 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   هر روشی که به آرامش ذهن کمک کند در ترک اعتیاد سودمند هست ولی باید اساس مشکل روان حل شود. حتما توسط متخصصین ترک باید ارزیابی و مشکلات زمینه ایی مثل اضطراب و افسردگی کنترل شود.

 • blank

  رضا, 6 شهریور 1401 @ 7:50 ق.ظ پاسخ

  سلام من حدود ۶ ماه تریاک رو ترک کردم البته برای ترکش از متادون استفاده میکردم اما باز وابسته ی متادون شدم در نهایت تصمیم به ترک متادون گرفتم ۶ روز نخوردم و علایم ترک متادون رو داشتم خیلی کم اما دیروز وسوسه شدم و مقداری تریاک مصرف کردم خیلی هم احساس پشیمانی میکنم بخاطر این بار قراره خماری تحمل کنم؟

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 23 شهریور 1401 @ 6:50 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   شما روش ترک نادرستی را در پیش گرفته اید و نباید این روش را روی بدن و ذهن خود امتحان نکنید و حتما با مشاوره و راهنمایی پزشک متخصص اعتیاد، مبادرت به ترک کنید در غیر اینصورت مشکلات شما بیشتر خواهند شد.

 • blank

  علی, 16 آبان 1401 @ 6:21 ب.ظ پاسخ

  سلام اگر یک سایت آنلاین همراه برای چت همه گانی تهیه شودتا همه از آن برای ترک نیرو بگیرند یا هر سوالی رو دارند بپرسند یک جمع موفق خواهد بود

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 16 آذر 1401 @ 11:56 ق.ظ پاسخ

   سلام انشاله این سایت با همراهی و پیشنهاد دوستان راه اندازی می‌شود.
   فقط زمان بر است چون مدیریت و راهنمایی سایت موضوع مهمی است و باید برای هزینه ها در نظر گرفته شود.

 • blank

  masuddadashi266@gmail.com, 17 آبان 1401 @ 5:26 ب.ظ پاسخ

  سلام من دیابتی هستم وخسته شدم از گرانی از زندگی از نفس کشیدن با دود تریاک یا قرص متادون کمک کنید تو خونه ترک کنم اگه دارویی مدنظر دارید اگه مثله همه میخوای بگین زیره نظره پزشک که بی خیال حاظرم چند برابر مشاورتونا بدم

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 16 آذر 1401 @ 11:55 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   اگر پزشک و متخصص و درمانگر اعتیاد با توجه به بیماری زمینه ایی لازم ندارید خودتان در منزل بدون کمک ترک کنید.برای بیماری مزمن دیابت هم پزشک و دارو انجام می‌دهید برای اعتیاد هم همین طور است .انشاله که موفق خواهید شد

 • blank

  محسن ميرشكار, 22 آبان 1401 @ 6:00 ق.ظ پاسخ

  به هر چيزي كه اعتقاددارين قسم ميدم. كه به هر چيزي كه أعتياد دارين اراده كنين و رها بشين. ما تو إيران جووني كه نميكنيم گرفتار أعتياد هم باشيم كه هيچ….

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 10 آذر 1401 @ 2:15 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   چقدر حرف زیبایی
   درست است که اوضاع اجتماع و افراد و شغل و معیشت مردم خوب نیست و افراد مشکل روان خود را با بی حس کنندگی و بی تفاوتی اعتیاد به انواع مواد میخواهند حل کنند که بیشتر در گرداب فرو می‌روند.سالهاست که مردم به جای درمان زخم را انتخاب می‌کنند و از شرایط می‌نالند بجای قوی شدن و حرکت در جهت رفع مشکلات روان و سلامت جسم .انشالا انقلاب و رشد فکری داشته باشیم.

 • blank

  حسن, 23 آبان 1401 @ 2:39 ب.ظ پاسخ

  با سلام ، شاید این مطلب رو کسی خوند و به راه صراط مستقیم اومد، اعتیاد هم ریشه در فیزیولوژیک (فیزیک بدن) و هم در روان و جهان بینی دارد، پس کسی که بخواد درمان بشه نه ترک اعتیاد ، باید در طول ۱۰الی۱۱ ماه سیستم شبه افیونی بدنش رو همراه روان خودش درمان کنه و در طول این مدت هم بهش جهان بینی آموزش داده میشه.

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 10 آذر 1401 @ 2:13 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   درمان درست اعتیاد چه توسط کنگره یا ان ای یا هر مرکز دیگری در صورتی که با درمان جسم و روان همراه باشد کار درست انجام شده است درمان اعتیاد فقط تجربه ایی نیست باید پزشک و متخصصان اعتیاد وجود داشته باشد. بیماری سرطان را یک سرطانی خوب شده فقط نمیتواند درمان کند ولی می‌تواند تجارب خود را بگوید.بیماری مزمن درمان اعتیاد باید پیوسته و آرام و با مشاوره و راهنمایی متخصص باشد تا علت زمینه ایی در بازه زمانی بهبود پیدا کند و احتمال عود کم شود.

 • blank

  بهنام, 23 آبان 1401 @ 10:01 ب.ظ پاسخ

  سلام من مدت ۱۰ روز باتجویز پزشک‌ با ب۲ و‌تزریق سرم ک نالوکسان برای پاکسازی مواد هست سم زدایی کردم اما درد شدید واقعا امونمو برده سوالم اینه تا چند روز این درد ها ادامه داره؟ مصرفم شیره بوده و‌مدت تقرییا ۱۰ سال مصرف داشتم و تصمیمم جدی برای ترک‌هست اما برای کاهش درد رها کین گاباپنتین و برای خواب لورازپام و وازولیدین دادن اما تلاشم‌اینه این‌هارو‌هم مصرف نکنم چون میترسم‌وابستگی ب این موارد ایجاد شه. اما الان سوالم اینه تا کی قراره این درد هاروتحمل کنم ؟

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 10 آذر 1401 @ 2:08 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   روش ترک شما بعد از سم زدایی حتما استفاده از دارو میباشد و پزشک متخصص اعتیاد با توجه به شرایط شما خود داروهای نگهدارنده را کنار میگذارد. این داروها مرفین ندارد و برای درمان شما لازم است احتمال عود و ولع را کاهش می‌دهد.
   خیلی افراد این باور اشتباه را دارند که وابسته میشیم. اگر مشکل نداشتید چرا اعتیاد پیدا کردید؟ دارو خیلی وقتها سیگنال‌های مغزی را تنظیم می‌کند و جسم سالم به روان کمک میکند

 • blank

  گلزارم, 26 آبان 1401 @ 8:51 ب.ظ پاسخ

  با سلام
  من الان ۳ساله هر شب ۱گرم شیره مصرف میکنم میخوام ترک کنم کمپ هم نمیتونم برم چون از آبروم میترسم .میشه راهنماییم کنید تو خونه ترک کنم.

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 10 آذر 1401 @ 2:09 ب.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ترک مخدر شیره با سم زدایی و دارو و کنترل پزشک و مشاوره روانشناس و کمک خانواده و همراهی آنها در منزل قابل درمان میباشد.حتما الزاما از کمپ استفاده نکنید. از مراکز پیگیر و تخصصی می‌توانید کمک بگیرید. از رها مشاور مشاوره بگیرید.
   موفق باشید

 • blank

  رهاجو, 29 آبان 1401 @ 7:32 ب.ظ پاسخ

  سلام.قرصهای ضد درد ضد مخدر مثل ناپروکسن و سلکوکسیب آیا موثرند

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 16 آذر 1401 @ 11:54 ق.ظ پاسخ

   سلام
   برای ترک فقط ضد درد کارساز نیست چون عوارض ترک فقط درد نیست.بی قراری و بی خوابی و بی حوصلگی باید درمان شود که خود درد بیشتری ایجاد می‌کند. مسکن فقط آرام کننده نمی‌باشد.حتما تحت نظر متخصص ترک قرار بگیرید.

 • blank

  رضا, 5 بهمن 1401 @ 2:05 ق.ظ پاسخ

  عزیزان مشکل افراط هست ،بنده 8ساله که هر ماه سه مرتب

 • blank

  امیر, 5 بهمن 1401 @ 3:03 ق.ظ پاسخ

  اره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور ترک اعتیاد