آزمایش اعتیاد ازدواج شامل تست تریاک است. متادون نیز در تست اعتیاد ازدواج بررسی می شود. ازمایش اعتیاد ازدواج شامل تست ماری جوانا (گل) و حشیش نیست. همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است! اطلاع از وضعیت سلامتی هر یک از زوجین قبل از ازدواج امری بسیار مهم است. بنابراین، برای اینکه زوج ها زندگی خود را آغاز کنند، بهتر است قبل از ازدواج، تعدادی بررسی پزشکی انجام دهند. یکی از این بررسی‌ها، تست اعتیاد است. متأسفانه بسیاری از افرادی که معتاد هستند از گفتن اینکه به دام اعتیاد گرفته شده اند، سرباز می زنند. بنابراین، یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص این موضوع، انجام آزمایشات لازم است. ولی شاید از خودتان پرسیده باشید این چکاپ شامل چه مواردی است؟ با رها مشاور همراه باشید تا شما را بیشتر با آن آشنا کنیم.

آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟

اول از همه آنکه زمانیکه شما می خواهید آزمایش اعتیاد قبل از ازدواج را انجام دهید، باید حتماً ناشتا باشید. در آزمایش اعتیاد ازدواج، از شخص تست اعتیاد به تریاک به صورت نمونه گیری از ادرار گرفته می شود. در تست اعتیاد ازدواج، متادون نیز ارزیابی می شود که در بخش بعد توضیحات بیشتری راجع به آن ارائه شده است.

آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟

 

معمولاً در مکان‌هایی که افراد می‌خواهند تست اعتیاد برای ازدواج انجام دهند، دارای دوربین مدار بسته وجود دارد. این کار برای پیشگیری از تقلب کردن افراد می باشد.

همچنین برای انجام این تست به صورت صحیح، اگر شما از قرص های کدئین، مسکن و یا حتی ویتامین ب کمپلکس استفاده می کنید، باید  یک هفته قبل از انجام از مصرف آن ها خود داری کنید.

آزمایش اعتیاد ازدواج شامل این موارد نیست!

متأسفانه ازمایش اعتیاد ازدواج شامل تست ماری جوانا (گل) و حشیش نیست. این مسئله مشکلات زیادی را در آینده به وجود می آورد. اما می توانید از کیت‌های تشخیص اعتیاد به حشیش استفاده کنید. همچنین با استفاده از آن‌ها می‌توان اعتیاد به ماده مخدر گل را نیز تشخیص داد. استفاده از این کیت ها به راحتی و در خانه امکان پذیر است. به این ترتیب که:

ادرار فرد مورد نظر را در ظرفی تمیز جمع آوری کنید؛ عمق ادرار یک سانتی متر باشد.

ظرف ادرار را در اتاق قرار دهید و صبر کنید تا دمای ادرار به دمای اتاق برسد.

در کیت های تست، نوارهای تست وجود دارد. نوار تست را هم در اتاق قرار دهید تا به دمای اتاق برسد.

نوار تست را به صورت عمودی و تا خطی که مشخص شده، در ظرف ادرار قرار دهید. سپس نوار تست را خارج کرده و آن را بر روی سطحی به صورت افقی قرار دهید. سطحی که نوار را بر روی آن قرار می‌دهید، نباید جذب کننده ادرار باشد. حالا صبر کنید تا خطوط رنگی بر روی نوار آشکار شود.

اگر خطی بر روی نوار تست ایجاد نشد، تست نا معتبر است.

اگر فقط در ناحیه C نوارِ تست، یک خط رنگی ایجاد شود، فرد معتاد است. اگر این خط رنگی در ناحیه C و T ایجاد شود، فرد معتاد نیست. اگر خطوط رنگی کمرنگ باشد نیز جواب آزمایش منفی است.

 

آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چه مواردی نیست؟

 

 متادون در تست اعتیاد ازدواج

شاید این سؤال پیش آید که آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟ یکی از مواردی که در تست اعتیاد ازدواج بررسی می شود، متادون است. آزمایش متادون نه تنها برای ازدواج، بلکه در برخی استخدام ها نیز انجام می شود. خوب است بدانید که یکی از‌ عمده‌ترین تفاوت‌های این ماده با دیگر مواد مخدر، مدت اثر آن در بدن است. اثر یک دوز متادون، حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت در بدن می ماند. در حالی که اثر مواد مخدری مانند هروئین، تنها ۲ تا ۳ ساعت است.

نتیجه آزمایش متادون در تست اعتیاد ازدواج و دیگر تست‌ها، به شرایط مختلفی بستگی دارد. اگر شخص قبل از انجام آزمایش، مصرف متادون را قطع کند، جواب چکاپ به طور کامل منفی اعلام می‌شود. اگر افراد بدون دستور پزشک، متادون را با مخدرهای دیگر مصرف کنند، نتیجه مثبت خواهد شد. اگر شخصی با دستور پزشک و با یک دوز محدود، متادون مصرف کند، نتیجه آزمایش مثبت می شود. بنابراین، نمی توان گفت که این تست‌ها به طور قطع دارای جواب صحیح هستند. به طور کلی، روش ‌های گوناگونی برای تشخیص اعتیاد به این ماده وجود دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • آزمایش ادرار
 • نوار تست سریع متادون
 • تست با بزاق
 • تست با مو
 • تست تعریق

 متادون در تست اعتیاد ازدواج

 

هدف از انجام تست اعتیاد پیش از ازدواج

یکی از دغدغه های فکری زوجین قبل از ازدواج، آزمایش اعتیاد قبل از ازدواج است. متأسفانه امروزه با مشاهده جواب آزمایش های اعتیاد، شاهد آن هستیم که آمار افراد مبتلا به اعتیاد، بسیار بیشتر از قبل شده است. اعتیاد می تواند زمینه ای برای درگیر شدن در مشکلات دیگر شود. بنابراین، نباید از کنار آن براحتی گذشت. خوشبختانه یکی از قانون هایی که تصویب شده است، آزمایش تست اعتیاد ازدواج است. در واقع یکی از نیازهایی که باید برای انعقاد قرارداد عقد باشد، آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج است.

آزمایش های ترک و بررسی وضعیت تست اعتیاد، می تواند نوع ماده مصرفی و ترشحات آن را در بدن نشان دهد.

آزمایش تست اعتیاد ازدواج، باید همانند دیگر چکاپ های قبل از ازدواج انجام گیرد. در واقع شما نباید به این نوع آزمایش به عنوان مچ گیری، آشکار کردن دروغ و … نگاه کنید. بلکه هدف از آن، جلوگیری از پیامدهای ناگوار در زندگی مشترک آینده است.

هدف از انجام آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج چیست؟

 

آیا منفی بودن تست اعتیاد ازدواج همواره صحیح است؟

به هیچ عنوان نمی‌توان گفت که منفی بودن تست اعتیاد ازدواج، دلیلی بر عدم اعتیاد است. چرا که متأسفانه راه‌ها و روش های متعددی وجود دارد که افراد بتوانند کاری کنند که جواب تست اعتیاد ازدواج آن ها منفی اعلام گردد.

شاید یکی از دلایلی که برخی از خانواده‌ها، پیش از ازدواج تحقیقات لازم را انجام نمی دهند، تکیه و اعتماد بر جواب آزمایش های قبل از ازدواج است. برخی خانواده ها گمان می‌کنند در صورتیکه جواب آزمایش منفی باشد، به طور قطع فرد سالم است. اما باید بدانید که گاهی اوقات این جواب‌ها می تواند کاذب باشد.

 

نتیجه گیری

نتیجه چکاپ اعتیاد ازدواج، ممکن است که مثبت اعلام شود، اما مثبت بودن آن مبنی بر معتاد بودن حتمی فرد نیست. چرا که ممکن است فرد داروهای مجاز و غیر مخدری را استفاده کرده باشد. عکس این قضیه نیز وجود دارد. گاهی شاهد آن هستیم که آزمایش تست اعتیاد ازدواج منفی اعلام می شود، در حالیکه فرد از قبل معتاد بوده است. بنابراین باید قبل از ازدواج تمرکز زیادی بر شناختن فرد مورد نظر داشته باشید. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، قبل از اقدام برای آزمایش اعتیاد، با پزشک خود مشورت کنید. آگاهی از مراحل و مدارک لازم برای آزمایش ازدواج نیز مفید است.

 

تماس با رهامشاور

11 دیدگاه

 • blank

  ساناز, 10 اسفند 1399 @ 11:32 ق.ظ پاسخ

  مطالب ارزنده بود تشكر

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 28 اسفند 1399 @ 10:29 ب.ظ پاسخ

   خواهش میکنم دوست عزیز

 • blank

  تارزان, 24 اردیبهشت 1400 @ 0:00 ق.ظ پاسخ

  سلام ایا قرص های تأخیری تست اعتیاد را مثبت میکنند؟قرص کینگ دول؟؟؟؟؟

 • blank

  Fatemeh, 7 خرداد 1400 @ 9:38 ق.ظ پاسخ

  سلام. آیا خوردن قرص آسپرین یا سرماخوردگی بزگسالان هم باعث مثبت شدن تست اعتیاد می شود؟

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 17 تیر 1400 @ 9:53 ق.ظ پاسخ

   سلام
   خیر
   قرص کدیین دار تاثیر دارد نه سرما خوردگی

 • blank

  سعید, 22 خرداد 1400 @ 6:38 ق.ظ پاسخ

  سلام،خواهش میکنم پاسخ منو بدید.

  ۸ روز دیگه تست اعتیاد دارم،واسه ازدواج.
  گل مصرف میکردم روزی ۱ یا ۲ پپر.

  الان ۹ روزه که مصرف نکردم.

  سرم میزنم،اب زیاد میخورد،ویتامین سی،ب۱۲, ب کمپلکس مصرف میکنم،ایا تست مثبت میشه؟
  خواهش میکنم راهنمایی کنید،دیگه نه می‌خوام بکشم،نه دیگه سمتش میرم،
  این تستبرام مثل مرگ زندگی میمونه،
  لطفا راهنمایی کنید

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 17 تیر 1400 @ 9:55 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   تست ماریجوانا در آزمایش ازدواج هنوز انجام نمیشود.ولی دستورات به آزماشگاهها ابلاغ شده است.شما هم که در حال سم زدایی هستید و این خوب است

 • blank

  نیما, 24 خرداد 1400 @ 7:35 ب.ظ پاسخ

  آیا قبل از تست اعتیاددمصرف قلیان هم جواب تست اعتیاد را مثبت میکند

  • blank

   تحریریه رها مشاور, 17 تیر 1400 @ 9:43 ق.ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   قلیان تست را مثبت نمیکند

   • blank

    ریحانه, 7 مرداد 1400 @ 0:49 ق.ظ پاسخ

    سلام در حال حاظر ماریجوانا در تست مشخص میشه یا هنوز طرحش عملی نشده؟

    • blank

     تحریریه رها مشاور, 9 مرداد 1400 @ 6:09 ب.ظ پاسخ

     سلام .درصورت درخواست طرف مقابل انجام میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس